Горить в народі і буде горіти любов животворна до вас, герої УПА…

В ТІМ КРАЮ…

                    В тім краюде все співає вранці і шумлять закохано ліси,

                                За Вкраїну билися повстанці – Прометеї волі і краси.

                               Боронили землю від фашистів, від поляків і більшовиків,

                               Щоб ніколи у селі і в місті не затих народу вільний спів.

                              Та високі мрії не збулися, і злетіть соколи не змогли.

                              Ворогам поганим не здалися, і в холодні ями полягли.

                 Прийде час – нащадки їх прославлять, й полетять пісні, як журавлі.

                           Збережемо, браття, світлу пам’ять про героїв нашої землі!

Намагаючись підняти один за одним пласти нашої з вами історії, бачимо споконвічне прагнення українців до волі, незалежності та благоденства рідної землі, неньки України. Воїни Української повстанської армії мріяли про незалежність України, відстоювали свою мрію ціною власного життя, зацьковані радянською владою, НКВД, гинули вони.

8 липня у селі Сушки, що у Коростенському районі на Житомирщині відбувся мітинг на честь загиблих, в останньому бою на Житомирщині – повстанців УПА. Пам’ятний знак на честь загиблих повстанців УПА Романа (Володимира Кудрі) та Лиса (Олександра Усача) встановлено на місці хати жительки села Марії Яценко, в якій підпільники знайшли прихисток.

Як свідчать історичні дані, у січні 1945 року сотенний УПА Роман (Володимир Кудря) прибув у Житомирську область. Він очолив націоналістичне підпілля в північних районах Київщини та Житомирщини. Повстанська сотня Романа (Володимира Кудрі) добре орієнтувалась на місцевості та дотримувалась суворої конспірації , мала підтримку місцевого люду. Та сталася зрада . 8 липня 60 літ тому у Сушках розпочався бій, який тривав майже 10 годин. Кілька сотень КДБістів оточили західну околицю села і через динаміки зажадали від повстанців здатися. Бійці не виконували їх вимог, тому КДБісти підпалили хату Марії Яценко, з якої відстрілювалися Роман та Лис. Вояки УПА вискочили з хатини та кинулися в різні боки з метою відволікти увагу супротивників. Але село було оточене щільним кільцем, Романа та Лиса застрелили. Лише після ліквідації боївки сотенного Романа силові структури та компартійні органи влади змогли прозвітувати перед вищим керівництвом про припинення діяльності підпілля УПА на Житомирщині.

Щоб вшанувати світлу пам’ять тих, хто поклав своє життя за свободу України, на урочистий мітинг прибули делегації з різних районів, громадські активісти, представники обласної, районної влади та ЗМІ, серед яких: заступник голови керівника апарату облдержадміністрації Олексій Ясюнецький,

Олена Галагуза – депутат Житомирської облради, громадський діяч, голова Коростенської райдержадміністрації Сергій Дмитрук, голова Коростенської районної ради Василь Клименко, перший заступник голови райдержадміністрації Василь Курилюк, заступник голови райдержадміністрації Наталія Тертична, керівник апарату райдержадміністрації Катерина Лупенко, Петро Щербина – український політтехнолог, медіа-консультант, директор ТОВ «Добре Поле» – Володимир Тарасенко, сільський голова Сушківської сільської ради – Людмила Максимчук, Владислав Ковальчук голова ГО «Братство ветеранів АТО Коростенщини», Віктор Васильчук – український письменник редактор газети «Вечірній Коростень», керівники та спеціалісти структурних підрозділів райдержадміністрації.

Також на заході був присутній Микола Брицун (всім відомий, як «Ходак») – краєзнавець, філолог.

Про актуальність та важливість даного заходу, що вшановує пам’ять загиблих героїв УПА, говорили керівники області та району. Вони висловили особливу подяку меценатам, які долучилися до реставрації пам’ятного знаку, зокрема Петру Щербині, Володимиру Тарасенку, Сергію Супруненку та Віталію Уманцю.

Тема Української повстанської армії співзвучна сьогодні з ситуацією на Сході нашої країни. Саме тому право підняти державний прапор України, прапор Житомирської області та Сушківської громади було надано Олексію Ясюнецькому, Миколі Пироженку – учаснику бойових дій в зоні АТО та сину учасника бойових дій в зоні АТО Петра Кутишенка – Олександру.

Учасники мітингу вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку воїнам УПА. Митрофорний протоієрей – отець Леонід провів молебень за загиблими.

Ми завжди будемо пам’ятати подвиг Українських патріотів, незламних борців за незалежність, волю та гідність рідної землі. Слава Україні! Героям Слава!

Ольга Сахневич,

головний спеціаліст відділу інформаційної  діяльності та

комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.