Ініціативність і співпраця заради цивільного захисту населення

Цивільний захист — це функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період. Саме тому в населених пунктах району постійно проводяться агітаційно-пропагандистські заходи щодо формування у населення світоглядних та етичних основ безпеки життєдіяльності. І неабияке значення в результативності проведення таких заходів має саме робота з підростаючим поколінням, яке не тільки починає усвідомлювати значимість правил самозбереження, а й  ще раз нагадує про це дорослим.

З метою практичного відпрацювання навичок захисту від надзвичайних ситуацій у Михайлівській середній загальноосвітній школі І-ІІ ступенів було проведено День цивільного захисту.           За сигналом відбулися навчальні заходи з  евакуації дітей, педагогів та всього персоналу школи.  У ході звітування вчителів про кількість евакуйованих з’ясовано, що 2 учнів  умовно отримали травми, тому було додатково здійснено рятувальні заходи. Згодом за планом травмовані отримали домедичну допомогу.  Слід зазначити, що програма, насичена практичними навчаннями, змаганнями, було цікава не тільки для учнів школи, але й для дорослих учасників, які із задоволенням залучались до запланованих вправ. Директор школи Сергій Федорович Макарчук не тільки вміло керував процесом, але й компетентно аналізував дії учасників, підводив до правильних висновків та виправлень помилок.

Справжній фурор емоцій і незабутніх вражень надали практичні демонстрації оснащення та одягу бійців, а також  дій під час гасіння умовної лісової пожежі представниками Державної пожежної частини № 8 під керівництвом Андрія Васильовича Грищенка. Фото з пожежниками на згадку, сподіваємось, стануть і запорукою здобутих  практичних навичок.

Роз’яснення та рекомендації щодо дотримання пожежної безпеки надала Антоніна Іванівна Волощук, провідний інспектор  Коростенського міськрайонного відділу управління ДСНС України у Житомирській області.

За професійну роботу з організації та проведення Дня цивільного захисту вчителям та учням школи від імені Коростенської райдержадміністрації та районної ради подякувала Тетяна Миколаївна Біляченко, начальник відділу з питань цивільного захисту райдержадміністрації.

Завдяки саме ініціативним і небайдужим педагогічним працівникам робота щодо профілактики надзвичайних подій, загибелі і травмування людей на них набуває ще більш масштабного та результативного характеру в Коростенському районі. Дякуємо всім за співпрацю!

                                                       Тетяна Біляченко, начальник відділу

                                                        з питань цивільного захисту райдержадміністрації

                                                       Антоніна Волощук, провідний інспектор   

                                                       Коростенського міськрайонного відділу

                                                     управління ДСНС України у Житомирській області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.