Колегія Коростенської районної державної адміністрації. Розглянуто актуальні питання мобілізації та стану злочинності в Коростенському районі

Сьогодні, 28 лютого, в актовій залі Коростенської районної ради пройшла колегія Коростенської районної державної адміністрації під головуванням голови Коростенської райдержадміністрації Сергія Дмитрука за участі голови Коростенської районної ради Василя Клименка, керівників відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників підприємств та установ, сільських голів району.

На порядку денному стояло два актуальні на сьогоднішній день питання:

  1. Про стан ведення військового обліку на території Коростенського району. Доповідачі: провідний спеціаліст з мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації – Ярослав Ярошенко, начальник відділення військового обліку та бронювання солдатів, сержантів запасу Коростенського ОМВК – Павло Барановський, заступник військового комісара, начальник відділення комплектування Коростенського об’єднаного міського військового комісаріату.
  2. Про стан злочинності в Коростенському районі та заходи, щодо покращення її профілактики. Доповідав начальник Коростенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Житомирській області – Михайло Старовойт.

В своєму виступі Ярослав Ярошенко зауважив: «Відповідно до плану заходів за здійсненням виконавчими комітетами сільських рад району делегованих повноважень органів виконавчої влади, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» протягом 2016 – 2017 року мною було проведено перевірку майже всіх виконавчих комітетів сільських рад району по виконанню делегованих повноважень в галузі оборонної роботи. Під час проведення перевірок перевірявся стан військового обліку та бронювання військовозобов’язаних.

При перевірках було виявлено ряд проблемних питань та характерних недоліків, які можуть в майбутньому негативно вплинути на забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил України особовим складом у мирний час та в особливий період». Ярослав Ярошенко конкретно зупинився на недоліках, що були виявлені, та дав рекомендації щодо виправлення ситуації.

Доповнили виступ детальними поясненнями нововведень щодо бронювання військовослужбовців та проведенні сьомої хвилі мобілізації військовослужбовці Коростенського ОМВК Павло Барановський та Віталій Барановський.

Під час своєї доповіді Михайло Старовойт зазначив, що в ході аналізу роботи Коростенського відділу поліції було встановлено, що за 2017 рік по Коростенському району до Єдиного обліку було зареєстровано 2915 з вернень, з яких 834 з ознаками кримінальних правопорушень.

У зв’язку з нестабільною суспільно-політичною та економічною ситуацією в державі, відбулося прогнозоване зростання загального рівня злочинності на території Коростенського району (з 572 злочинів у 2016 році до 634 у 2017. Зросла кількість тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень (з 218 до 305). В той самий час завдяки проведеній роботі працівниками поліції Коростенського ВП, спрямованої на попередження та профілактику кримінальних правопорушень, за звітний період в порівнянні з 2016 роком відбулося зменшення кількості вчинених у районі тяжких тілесних ушкоджень на 50%, розбоїв на 40%, крадіжок на 2,3%. Також позитивним моментом проведеної роботи є збільшена кількість розкритих незаконних заволодінь транспортними засобами – 23%.

Постійного контролю та покращення потребує криміногенна ситуація в підлітковому середовищі. З метою запобігання протиправних посягань, зокрема відносно осіб похилого віку, постійно розповсюджуються інформаційні листівки «Стережіться шахраїв», «Як не стати жертвою злочину». Однак, існує ряд проблемних питань в організації оперативно-службової діяльності відділу поліції. «Для вирішення яких, – закінчуючи свій виступ сказав Михайло Старовойт, – необхідна тісна взаємодія та співпраця органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з поліцією».

Підсумовуючи колегію Сергій Дмитрук та Василь Клименко зазначили, що підняті сьогодні питання надзвичайно важливі. Були прийняті відповідні колегіальні рішення.

Наталія Колєнова,

старший інспектор відділу інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю апарату Коростенської РДА.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.