Журналісти Коростень Медіа цікавилися у можновладців коли ремонтуватимуться дороги в Коростені у цьому році. Варто зазначити, що вже асфальтовано 128 км доріг з 600 км по громаді.
О
станнім часом ти все частіше звертаєш увагу на стан доріг у Коростені? Не хвилюйся, ти не один! Нині у місті є проблеми з асфальтним покриттям, та вже зовсім скоро розпочнеться сезон ремонтних робіт.
За словами начальника управління житлово-комунального господарства Валерія Мартинюка, відповідно до розпорядження міського голови, наразі проводиться комісійне обстеження доріг із залученням представників КВГП, управління житлово-комунального господарства і представників поліції.
–За результатами обстеження будуть складені акти, на підставі яких будуть підготовлені обрахунки. Згодом вже оголосимо тендер на проведення дорожніх робіт. Цим займається комунальне виробничо-господарське підприємство, – зауважив Валерій Михайлович. –Підприємство не має можливості проводити масштабні ремонтні роботи, потрібно провести тендерні закупівлі. Звісно, ми можемо провести маленькі і дрібні роботи, але для заливки асфальту чи укладання великих карт ми не маємо ні техніки, ні спеціалістів.
Які ж роботи заплановано на 2023 рік і яким вулицям пощастить цьогоріч?
Що стосується капітального ремонту доріг, згідно із розробленою проєктно-кошторисною документацією, ремонтуватиметься вулиця Воровського( колишня Ковельська). Та, як відомо, розцінки і ціни на матеріали змінились, тож документація, розроблена в листопаді 2021 року , потребує корегування. Нині на ремонт цієї дороги передбачено 8 млн грн з державного бюджету.
Валерій Мартинюк наголосив, що у першу чергу традиційно проводиться ремонт тих вулиць, де інтенсивно рухається громадський транспорт.
–Інші дороги і вулиці розглядаються відповідно до наших фінансових можливостей, – каже Валерій Михайлович. – Близько 17млн грн розраховано на поточний ремонт доріг. Ми передбачаємо проведення заливки – цей метод використовуємо не вперше, маємо задовільні результати. Також частина робіт буде виконана методом укладання асфальтного покриття, це здійснюється за допомогою певних карток.
Проблема, яка стосується доріг в нашому місті, з кожним роком лише зростає і стає все більш актуальною. Але, що зробиш, коли гарантія асфальту складає у середньому 9-14 років, у той час, коли нашому вже під 50 років. Зрозуміло, що з часом він втрачає свої фізичні властивості – погодні умови, зростання транспорту та геть інше навантаження, ніж розраховувалось на початку.
–Окрім асфальтування та капітального ремонту доріг, заплановано грейдерування, – розповідає Валерій Мартинюк. – На комунальному підприємстві вже складено графік, зрозуміло, що наші фінанси не дозволять нам прогрейдерувати всі дороги, які знаходяться на балансі підприємства, як би цього не хотілось.
З метою утриманням в належному стані автомобільних доріг у громаді, які не мають твердого покриття, їх грейдерують. Грейдерування доріг – це вид відновлювальних робіт, який застосовується для вирівнювання ґрунтових доріг.
Основні дороги і вулиці Коростеня грейдеруються щорічно, але, на жаль, вони витримують до найближчого дощу. У 2023 році грейдерування було розпочато ще з початку року і йде повним ходом. Воно є і буде, минулого тижня, наприклад, роботи проводились на Чигирях – грейдерували сампосел. Отже, цей процес є непереривним.
Повернімося до питання, яке все ж таки найбільше бентежить коростенців. То коли ж ми зможемо нормально рухатись дорогами нашого міста?
–Ремонт доріг буде, як тільки розпочнеться теплий період, – стверджує Валерій Михайлович. – Наразі немає жодного виробника асфальту, його ще ніхто не робить. Усі можливі організації очікують теплої температури, щоб прогрілася земля, потрібна стійка температура понад 10 градусів. Тільки тоді вони готові розпочати свою роботу та гарантують свою якість.
Під час поганих погодних умов асфальтувати немає сенсу. Таким чином інтенсивно розпочати процес ремонтування доріг планується вже у квітні.
Валерія БАРАНОВСЬКА