Коростень відвідав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Міністр економіки та голова Житомирської ОДА

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав Голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко.

Сьогодні разом з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та Міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігорем Петрашко мали дуже конструктивну розмову з представниками провідних підприємств лісової та деревообробної галузей Житомирщини. Обговорили, що потрібно зробити на державному та місцевому рівні, щоб зберегти та примножити лісові багатства Україна та одночасно дати стимул для довготривалого розвитку деревообробної галузі.
Основні виклики, що стоять перед нами – це подолання незаконної вирубки лісів, так само як ми покінчили із нелегальним видобутком бурштину в області, запобігання лісовим пожежам та, звісно, відновлення лісів.
Що маємо зараз?
 Розвиток лісогосподарства та деревообробки визначено стратегічним пріоритетом Житомирської області.
 Завдяки підтримці Уряду, нам за короткий час вдалося відновити майже 7 тисяч гектарів лісу, що постраждав внаслідок лісових пожеж на Овруччині, загалом маємо відновити – ще 50 тисяч гектар.
 З початку 2020 року в області запроваджено 100% електронний облік деревини, що дає можливість повністю контролювати рух заготовленої деревини від місця її заготівлі до кінцевого споживача. Тож нелегалам залишається все менше можливостей вести «бізнес» у житомирських лісах.
Деревообробна галузь області стрімко розвивається та забезпечує:
роботою більше 5 тисяч осіб;
20% експорту Житомирщини;
550 мільйонів гривень прямих іноземних інвестицій.
 В області створено Коростеньский деревообробний кластер, одне з провідних підприємств якого – ПрАТ «Коростенський МДФ» – сьогодні стало базою для обговорення розвитку деревообробної галузі під головуванням Прем’єр-міністра. На нараді мали змогу представити свої можливості, інвестиційні та соціальні проєкти, а також такі успішні компанії галузі.
Запропоновані ініціативи:
 реалізувати комплекс заходів з сталого забезпечення деревообробних підприємств якісною сировиною;
 збільшити території під заліснення, через внесення змін до нормативно-правової бази для спрощення передачі деградованих сільськогосподарських земель та оформлення права власності для лісогосподарських підприємств;
 спрощення механізму притягнення до відповідальності порушників лісогосподарського законодавства, значного підвищення розміру штрафних санкцій за незаконну порубку деревини;
 підтримка локалізації виробництва деревообробної продукції з метою створення експортно привабливого товару з високою доданою вартістю.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.