Коростенcький пенсіонер щодня готує тушонку і каші для ЗСУ. Відео

Наш земляк з Коростеня у себе вдома готує м’ясні консерви для військових. В асортименті також різні каші з м’ясом. Автослюсар до війни, а нині пенсіонер і волонтер, приготував і передав воїнам понад 4300 банок поживних смаколиків. Видання “Субота” взяло у волонтера інтерв’ю.

“Готуємо майже кожен день. Було у нас, може, 4-5 вихідних за весь час. Ми вже зробили, я рахував, 4326 банок. Це і каші, і тушонки”, – розповідає чоловік.

На кухні Олександр керує процесом. Допомагає дружина Тетяна. Сьогодні для військових готують горохову кашу з м’ясом. На столі 24 півлітрові банки. Знадобиться майже 3 кг гороху, майже кілограм моркви і стільки ж цибулі та 3,5 кг курятини. Зі спецій у банки кладуть лише сіль і перець горошком. У м’ясний бульйон додають різні спеції і лаврове листя.

“Пшенична, горохова, рисова і гречана, м’ясна і рибна консерва. Кашку перебирали, як у садочок, все вибирали, кожну, і гречечку, і горошок”, – кажуть господарі.

Раніше все необхідне купували за власні гроші. Тепер крупами допомагають волонтери і церкви. Банками – люди. М’ясо, овочі, олію родина купує за кошти від небайдужих. Потім звітують у соцмережах. Для каші беруть курятину, вона швидше вариться. Для консервованого тушкованого м’яса – свинину.

“Зараз ми зарядили, запалили його, 20 градусів температура і тиску 1 атмосфера. Тут наганяємо до 120, тут буде десь 4,5. Це буде десь через 2 години. І потім виключаємо і до завтрашнього дня він вистигає. Каша готуватиметься 2 години, м’ясо – три”, – пояснює Олександр Охрімчук.

За високих температур, говорить чоловік, м’ясо стерилізується і повністю приготується. Коли хтось із місцевих волонтерів їде на передову – беруть у нього каші і тушонку для військових. Продукцію Олександра отримали воїни на Херсонщині, Донеччині, Харківщині.

“Я як приїжджаю, там виставляю гостинці їм, то вони в першу чергу говорять, що о, м’ясо приїхало, домашня тушонка приїхала! Хлопці дуже задоволені, бо воно зроблене з душею, воно домашнє і це не магазинний якийсь процес, а домашньо виготовлений. Людина робить як для себе, то дійсно виходить і каші дуже смачні, і тушонки також”, – наголошує волонтерка Людмила Шаповал.

Хлопців волонтерка просить збирати пусті банки, щоби повернути Олександру. А чоловік не припиняє готувати їм смачні передачі.

“Допомогти хлопцям, щоб вони могли більш-менш поїсти, щоб бистріше перемога наша була”, – зауважує Олександр.

Своєї продукції коростенець не продає. Готує лише для ЗСУ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.