Коростенець, збираючи монети, натрапив на місце, де в 1941-м загинули солдати 195-ої стрілецької дивізії

Днями до організації ІПО «Пошук» звернувся чоловік на ім’я Валерій. Він повідомив, що ходив по полю в Новоград-Волинському районі та шукав монети. Розкопавши черговий сигнал він побачив каску, підняв її і побачив, що всередині знаходиться череп. Далі копати не став, зробив декілька фото, прикопав яму та зробив відмітку на Google карті. Цю інформацію передав нашій пошуковій групі.

За словами пошуківців, місце було доволі “людне” і була вірогідність що хтось може повторно знайти солдата, тож було вирішено не відкладати процес підйому солдата на наступний рік.

27 грудня пошуківці приїхали на місце знахідки. Говорять: «Добре, що ми взяли з собою декілька сокир, адже земля на полі за останні два дні сильно промерзла і потрібно було прикласти чимало зусиль, щоб зняти верхній шар ґрунту».

За декілька годин роботи, солдат був розчищений. На голові була одягнута каска СШ-39, на поясі ремінь, а на ногах черевики. В районі грудної частини було знайдено 2 кулі калібру 9мм, що свідчить про те що солдат був поранений і його добили чергою з пістолету-кулемету MP-38/40, на превеликий жаль, одна з куль ймовірніше всього влучила в смертний медальйон і розбила його, оскільки він лежав в нагрудній кишені. Солдат залишиться невідомим…

За 20 метрів від першої локації було знайдено ще одного солдата. Він лежав на глибині 50 см. При ньому була каска СШ-39, черевики, протигаз, в кишені галіфе лежала ложка, а в нагрудній кишені знаходилось дзеркальце, зірка до пілотки, зірка невідомого походження та медальйон. Череп солдата був повністю розбитий.

Під кінець дня нами було знайдено, ще одне місце де знаходиться як мінімум 2 солдати Червоної армії, проте часу майже не залишалося і їх підйом відбудеться дещо пізніше.

«Ось так випадкова знахідка однієї людини допомогла знайти місце де в липні 1941 року загинули солдати 195-ої стрілецької дивізії. Скільки їх там лежить – невідомо. Ми продовжимо працювати на даній локації в наступному році. Хочеться сказати велике дякую Валерію за те що він зробив все правильно», – коментують знахідку  в ІПО «Пошук».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.