Коростенська громада – на 7 місці у Всеукраїнському рейтингу розвитку громад

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» опублікував оновлений рейтинг «Триста кращих малих та середніх громад України» відповідно до «Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку громад».

7 місце у рейтингу займає наша Коростенська громада. Радіємо за розвиток нашої громади!

До слова, рік назад Коростенська громада у цьому ж рейтингу посідала друге місце. Проте і нинішні результати можна вважати гарними.

Довідково.

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» представляє триста кращих малих та середніх України громад (до 150 тис. мешканців)  відповідно до «Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку громад».

Рейтинг обраховується кожні 6 місяців, станом на 01 січня та 01 липня кожного року. У зв’язку з територіальною реформою в країні було сформовано велику кількість нових громад. В той же час, деякі громади були об’єднані з іншими. Це з великою вірогідністю відобразиться на рейтингу всіх громад. Також, у зв’язку з укрупненням територій та на прохання деяких муніципалітетів, ми підвищили граничну планку населення для участі у рейтингу до 150 тис. мешканців.

Загалом по Україні оцінено 1416 громад. Критеріальні показники, які беруться до уваги при оцінці інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України – це 40 показників. Серед них: відсутність/наявність корупційних скандалів в муніципалітеті за останні 2 роки, наявність укладених угод про співпрацю з іншими громадами (яких), готовність муніципалітету працювати над підвищенням рейтингу (наявність фідбеку, заповнення анкет, тощо) тощо.

В оцінюванні намагаємося охопити таку тематику: політична воля громади до покращення власного стану громади, енергобезпека, глобальний відеомоніторинг, відкритість влади, адаптація до змін клімату, промоція громади на національному та міжнародному рівні, стратегічне планування і його результати, можливість участі у кооперації влада-бізнес-громада, можливість громадського впливу на проекти сталого розвитку, успішна реалізація проектів модернізації громади.

Оцінювання не враховує соціальні проекти, благоустрій, вивіз ТПВ, спортивні досягнення, стан охорони здоров’я та освіти, рівень депутатської освіти, стан дорожнього покриття, інформацію “так” без посилання на джерело для перевірки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.