Коростенська лікарня буде забезпечена необхідною кількістю кисню

Про це повідопляє Коростень Офіційний Інформаційний на своїй сторінці у Фейсбук.

Як показує статистика, в Україні на Covid-19 хворіє все більше людей. На жаль, не минула ця хвороба і Коростень, який опинився в «червоній зоні». Тож, звісно, більше хворих поступає і в міську лікарню. Незважаючи ні на що, медики докладають максимум зусиль, аби врятувати, вилікувати і, як мовиться, поставити на ноги хворих.
Але не завжди все від них залежить. Наприклад, у цей час в міській лікарні виникають деякі проблеми з кисневими балонами, які, як відомо, часто рятують хворих. Тож яка нині ситуація з їх постачанням – розповів начальник відділу охорони здоров’я Микола Заєць.
–Дійсно, у зв’язку із значним збільшенням останнім часом пацієнтів, які потребують лікування з використанням кисню, збільшилась і потреба у ньому, – каже Микола Анатолійович, і далі пояснює, що зараз за добу використовується 100, а то і більше балонів, а це в грошовому еквіваленті понад 35 тисяч гривень.
Є певні проблеми і з їх поставкою. Постачальники балонів, з якими укладені договори, не в повному обсязі задовольняють ними потреби лікарні.
–Якщо на завтра вони є, тобто балони, то сьогодні ми вже шукаємо балони на післязавтра, – пояснює Микола Анатолійович.
Далі він повідомив, що очікується отримання вже замовлених концентраторів, тобто мобільних апаратів, які підключаються в розетку і самі з повітря виробляють кисень. Таких апаратів придбано 12 одиниць, які можуть забезпечувати киснем 24 хворих, і 8 концентратів, які розраховані кожен для одного пацієнта окремо. Тобто, 34 кисневі точки працюватимуть додатково, і хворі отримуватимуть кисень незалежно від балонів, – пояснює Микола Заєць.
Він також повідомив, що вишукуються кошти і ведуться переговори для придбання кисневої станції, орієнтовно американського виробництва, яка на сьогодні одна з кращих. Коштує вона (з монтажем) майже 7 мільйонів гривень.
–У кращому випадку ми зможемо придбати і запустити її в дію до нового року. І тоді в нас буде свій власний кисень, і ми не будемо залежати від когось у його придбанні, – каже начальник відділу охорони здоров’я.
Не оминув у розмові Микола Анатолійович і тих спонсорів та меценатів, які у ці скрутні і непрості часи надають посильну допомогу у придбанні таких необхідних нині кисневих балонів. І дуже добре, що є такі люди. Ось і минулого понеділка Юрій Потопальський, власник будівельної компанії «Елект», для лікарні перерахував кошти для придбання 80 кисневих балонів, що забезпечило майже добову потребу у них. Суттєво балонами також допомогли підприємства: «Хіммаш», щебзавод, вагонне депо, «Коростенський кар’єр», КЗОТ, УХЛК, а також комунальні підприємства «Водоканал», «Теплозабезпечення», КВЖРЕП-1. А керівництво UPG виділило 500 тисяч гривень на концентратори кисню.
Прийшли на поміч хворим на коронавірус і селяни. Так, у Кожухівці вчора депутати сільради проголосували за виділення коштів на придбання кисневої станції у сумі 1,5 мільйона гривень.
Як бачимо, у нас багато небайдужих до чужої біди людей. Тож пандемія буде подолана, а хворі одержать усе необхідне для лікування. Та все ж лікарі застерігають: бережіть себе і виконуйте всі правила індивідуального захисту.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.