Коростенська районна бібліотека ім. М. Сингаївського ліквідовується. Подробиці

Таку новину опублікована на сторінці бібліотеки у Фейсбук.
Районна книгозбірня ім. М. Сингаївського ліквідовується!!! Шановні користувачі ,друзі та колеги нашої районної книгозбірні, ми хочемо висловитись про те, що болить. Наразі відбувається ліквідація нашої установи, яка має давню історію, добрі традиції та свої напрацювання і надбання. Адже наша бібліотека понад 70 років є центральною державною бібліотекою району та організаційно-методичним центром для сільських бібліотек. Ми маємо налагоджену співпрацю з сільськими книгозбірнями, закладами освіти і культури, та місцевим краєзнавчим музеєм.
Ми організовуємо численні культурно- просвітницькі масові заходи, які сприяють духовному, гармонійному та правовому вихованню населення, в тому числі дитячого населення, молоді та юнацтва. А особливу увагу ми зосередили на національно-патріотичному вихованню молодого покоління, вносячи свою визначну частку у захист інтересів України у гібридній війні з російськими окупантами. Саме наша книгозбірня була співорганізатором на Коростенщині і загалом на Житомирщині Всеукраїнської патріотичної акції єднання «Україна моя вишивана», яка тривала рівно рік. Ця великомаштабна акція проходила у всіх регіонах України, карту єднання вишивали наші захисники на передовій, а також свої стібочки єдності наносили і народні депутати у Верховній Раді.
Ми організовували багато різних заходів до проведення акції та презентували уже вишиту карту України в місті Коростені та в місті Житомирі. Перелічити всі ці заходи неможливо, їх досить багато, і всі вони висвітлювались на сторінці у Фейсбуці, на шпальтах газет та на каналі YouTube.
Вшановуючи пам’ять героїв – земляків, що віддали своє життя за Україну, наша книгозбірня ще в 2014 році видала посібник «Герої не вмирають», в якому висвітлюється життєпис всіх героїв Коростенщини, що загинули під час подій Революції Гідності та в ООС. Разом з Тамарою Гаврилівною Кемською – мамою Героя Небесної сотні Сергія Кемського, ми створили прекрасну міні- збірку поезій Сергія « Недописана книга життя», яка надихає нас любити ближнього та свою Батьківщину. Ці видання знаходяться в нашому краєзнавчому музеї, в шкільних закладах району , а збірка Сергія Кемського в музеї Революції Гідності в м. Києві.
Також ми щорічно проводимо заходи по вшануванню пам’яті загиблих земляків в Афганістані, і видали інформаційне досьє «Наші земляки, які не повернулися з Афганістану».
Наша книгозбірня проводить і велику краєзнавчу діяльність: ми маємо свій краєзнавчий фонд, ми носимо ім’я видатного автора «Чорнобривців» Миколи Сингаївського і робимо все щоб його ім’я знали і пам’ятали. В 2017 році було створено музейний куточок, де представлені унікальні матеріали із сімейного архіву та особисті речі Миколи Федоровича. Ми підтримуємо зв’язок з родиною Миколи Сингаївського, проводимо зустрічі з ними. А наш біобібліографічний нарис « За землю свою я у слові згорів…», виданий до роковин Миколи Федоровича зберігається в музеї українського фонду культури в м. Києві.
Великі напрацювання у нас в області краєзнавчої бібліографії: займаючись пошуковою роботою, ми випустили посібник «Літературні постаті Коростенщини», де вміщено відомості про всіх митців слова Коростеня та Коростенського району. Цей матеріал користується попитом у вчителів словесників. Також є прекрасні методичні матеріали про життя і діяльність окремих видатних постатей Коростенщини: Василя Юхимовича, Міхи Казимиренка, Петра та Миколи Сингаївських, Петра Клименка, Василя Скуратівського. В бібліотеці постійно організовуються і проводяться зустрічі з видатними людьми та літераторами краю, а також презентації їх книг. І в цьому році, саме наша книгозбірня видала і презентувала першу збірку віршів поетеси – аматорки Марії Берляк «Земле моя,Україно, я доня твоя наївна!».
Ми намагалися виконувати ( і думаємо, що справляємося з цим добре)свою головну місію: ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова та збагачувати духовний потенціал суспільства, але дуже шкода і боляче, що в нас нехтують такими установами.
І найголовніше, ми маємо величезний книжковий фонд – це понад 45 тисяч екземплярів, ми обслуговуємо понад дві тисячі користувачів, в бібліотеці є вільний безкоштовний доступ до інтернету завдяки програмі Бібліоміст. Робота бібліотеки постійно популяризується у Фейсбуці, на блозі « Бібліотечне асорті» а також бібліотека має свій канал на YouTube. Для сільських біліотекарів постійно проводились семінари , практикуми, навчання, надавалася методична та практична допомога.
Так, ми розуміємо, що у зв’язку з адмінтерреформою, повинна відбуватися реорганізація установ району та певні зміни, але маємо великі сподівання і надію, що будемо і надалі корисними нашій новоствореній громаді, що наш досвід та напрацювання потрібні суспільству.
Дякуємо всім, хто з нами і хто нас розуміє!
Колектив Коростенської районної бібліотеки ім. М. Сингаївського.

One comment

  1. Який же знайомий мені оцей сценарій… адже ще зовсім нещодавно точно так само вів активну боротьбу проти ліквідації донорського центра крові в місті Коростень та місті Новоград-Волинський – переміг лише завдяки завзятій та безкорисливій, надто активній, допомозі від ВО “СВОБОДА” (не просто СИДІР ВАСИЛЬОВИЧ КІЗІН був поруч на всіх комісіях, зібраннях, інтерв’ю тощо, а сам їх ініціював, та, наполегливо відстоював мою позицію). Як не прикро, але нашим людям все БАЙДУЖЕ, їм цікаво лише “ХАБАРНИЦТВО”, “КУМОВСТВО”, “ДОГОВОРНЯКИ” тощо… – це не прості слова, це лише ВИСНОВОК-РЕЗУЛЬТАТ ПРАКТИЧНИХ ДІЙ наших людей (дякувати БОГУ не абсолютно всіх – є ще у нас СПРАВЖНІ ЛЮДИ, але, на превеликий жаль, їх меншість), тому, що ні в Коростенську міську раду, ні в Новоград-Волинську міську раду, ні в Житомирську обласну раду – жоден кандидат від ВО “СВОБОДА” не пройшов! Звідси виникає логічне запитання – ЧОМУ? Тому, що нікому це не вигідно, щоб зникла корупція і ми почали жити справді по-людськи, а не за сценарієм, який нам нав’язують “наші обранці”. Шановний колектив Коростенської районної бібліотеки ім. М.Сингаївського – тримайтеся разом і не сидіть склавши руки та чекаючи допоки все саме виправиться і зробиться, успіхів вам, натхнення, щасливого всім довголіття!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.