Коростенський центр з надання безоплатної правової допомоги провів День відкритих дверей

З прийняттям цього Закону почалася історія системи надання безоплатної правової допомоги, щоб кожна людина в Україні знала свої права і могла їх захистити.

З цією метою в Коростенському місцевому центрі був проведений День відкритих дверей. Розділити радість ювілею запросили наших партнерів з інших державних установ та організацій: відділу превенції, сектору ювенальної превенції, сектору з протидії домашнього насильства Коростенського районного управління поліції, відділу обслуговування центральної міської бібліотеки ПБ Коростенської міської ТГ, Коростенського міського центру зайнятості, Коростенського міськрайонного відділу філії ДУ «Центр пробації», Коростенського міського центру соціальних служб, Центру соціально-психологічної реабілітації м. Коростеня. До заходу також долучились і громадяни нашого міста.

Директор центру з надання БВПД Тетяна Грищенко проінформувала про розвиток системи БПД та значимість її для наших громадян. Розповіла про можливість застосування різного роду додатків, таких наприклад як «Мобільний додаток БПД» та продемонструвала як завдяки йому можливо переглянути консультації на найпоширеніші правові питання, отримати безоплатну правову допомогу, дізнатися контакти точок до БПД та перевірити своє право на отримання БВПД тощо.

Також проінформувала про проект «Волонтер БПД», до якого можуть долучитися ті, хто бажають допомагати центру з надання БВПД забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги, проводити правопросвітницьку роботу, організовувати надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги, допомагати з іншими завданнями для реалізації повноважень у сфері захисту прав людини.

Однією з актуальних тем сьогодення залишається земля. Користуючись нагодою, Тетяна Грищенко розповіла про реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Присутнім були продемонстровані відеоролики на теми: «Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки» та «Укладення договору оренди землі».

У зв’язку із набранням чинності Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та внесеними змінами до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» – право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі.

То ж Оксана Сергієнко – заступник начальника відділу правопросвітництва та надання БВПД Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги показала відеоролик на дану тематику, звернувши увагу присутніх на взаємодію суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті відповідно до Порядку №658. Також проінформувала – куди звертатися громадянам, які постраждали від домашнього насильства та які для цього необхідні документи.

До проведення заходу долучився волонтер системи БПД – Артем Сергієнко, який роздав присутнім інформаційні матеріали для розміщення в установах та інформування громадян.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.