Медику з Коростеня, через халатність якого померла дитина оголосили підозру

Як повідомляє відділ комунікації поліції в Житомирської області, у січні 2021 року у педіатричному відділенні центральної міської лікарні помер 11-місячний хлопчик. Поліцейські зібрали докази неналежного виконання професійних обов’язків 40-річним медичним працівником.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на той час лікар виконував обов’язки завідувача педіатричного відділення. Чоловік був відповідальним за проведення обстеження та лікування малолітнього пацієнта, госпіталізованого увечері 17 січня. Він призначив дитині інфузійну терапію без належного проведення обов’язкової лабораторної діагностики та додаткових досліджень.

Всупереч відповідного протоколу лікування, хлопчику було безпідставно призначено розчин, що вводився без необхідних мікроелементів та інші препарати. Лікар недбало поставився до обов’язків щодо координації та контролю виконання досліджень електролітного, кислотно-основного стану крові, біохімічних аналізів крові та загальних аналізів сечі в динаміці, без контролю щоденного водного балансу. У результаті така терапія призвела до тяжких наслідків. Уранці 25 січня дитина померла.

На підставі зібраних доказів слідчі слідчого управління ГУ Нацполіції області оголосили лікарю підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 140 (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) КК України. Нині вирішується питання про відсторонення чоловіка від виконання службових обов’язків.

Процесуальне керівництво у досудовому розслідування здійснює Житомирська обласна прокуратура.

Відповідно до чинного законодавства такий злочин карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.