Мінфін ініціював внесення змін до Податкового кодексу, що дозволять не застосовувати штрафні санкції до платників податків за несвоєчасну реєстрацію податкових, накладних у зв’язку з кібер-атакою

4 липня на засідання КМУ був схвалений Проект Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних”

В чому суть?

Одним з наслідків нещодавної кібер-атаки (втручання третіх осіб у роботу комп’ютерних мереж) стало виникнення проблем у деяких платників податків при реєстрації податкових накладних, що були виписані з 1 до 15 червня.

За несвоєчасну реєстрацію податкових накладних передбачені штрафні санкції. Очевидно, що у випадку, якщо така реєстрація не відбулася через вірус, то провини платника у цьому немає. На жаль, чинний Податковий кодекс не передбачає підстав для незастосування санкцій у такому випадку.

Саме тому Мінфін разом з ДФС підготували проект змін до Податкового кодексу, який дозволить не застосовувати до платників податків штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних, що були видані з 01.06 до 15.06, і котрі будуть зареєстровані до 15.07.2017.

Сьогодні цей проект було схвалено на засіданні КМУ, і наступним кроком стане його подання до Верховної Ради України.

Що це дає?

Після проходження Проекту у ВР, до платників податків, що зіткнулися із проблемою реєстрації податкової накладної через кібер-атаку (форс-мажорні обставини), не можуть бути застосовані штрафні санкції за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних та / або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, за умови реєстрації ними податкових накладних до 15 липня 2017 року.

В цій ситуації ВРУ має бути зацікавлена мінімізувати негативні наслідки вірусу для бізнесу, то ж очікуємо голосування за Проект до початку літніх канікул у ВР.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.