Місто Коростень – у лідерах з продажу алкоголю і цигарок неповнолітнім

Житомир та Коростень лідирують у продажу алкоголю і цигарок дітям. А взагалі, як повідомляють поліцейські, таких випадків стало вдвічі більше. У ході профілактичних відпрацювань та під час інших цільових заходів ювенальні поліцейські продовжують документувати такі порушення у торговельних закладах регіону. Особи, причетні до продажу алкоголю чи цигарок юні, несуть адміністративну відповідальність.

Як розповіла начальниця відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Житомирській області Наталія Гончарук, з початку 2023 року ювенальні поліцейські виявили 37 фактів продажу неповнолітнім алкогольних чи слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів. Найбільше таких випадків у містах Житомирі (7) та Коростені (5). Водночас минулого року за аналогічний період викрито 16 подібних фактів.

Нагадаємо, на початку лютого під час профілактичних заходів у Малинській та Чоповицькій громадах, а також на Бердичівщині поліцейські задокументували продаж дітям заборонених товарів.

Обставини за виявленими фактами правоохоронці відобразили у відповідних адміністративних матеріалах за ч. 2 ст. 156 (Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння) КУпАП. Нині усі вони направлені на розгляд адмінкомісій, за рішенням яких до винуватців будуть застосовані штрафні санкції.

Поліцейські закликають працівників торгових і розважальних закладів бути відповідальними і не порушувати чинне законодавство. Перед тим, як продати відвідувачу цигарки чи алкоголь, не забудьте поцікавитись, чи виповнилось замовнику 18 років.

Також правоохоронці звертаються до дорослих із проханням контролювати дозвілля їх дітей і молоді. Не будьте байдужими, адже за правопорушення неповнолітніх осіб у переважній більшості випадків відповідають батьки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.