Митрополит Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ (МП) постане перед судом

Митрополит, секретар та настоятель церкви Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ (МП) постануть перед судом за розпалювання національної та релігійної ворожнечі

Скеровано до суду обвинувальні акти стосовно керівника та секретаря Овруцько-Коростенської єпархії УПЦ, а також настоятеля церкви Святого Різдва Богородиці цієї ж єпархії.

На підставі зібраних Службою безпеки та Національною поліцією за процесуального керівництва прокуратури доказів їм інкримінують вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання національної та релігійної ворожнечі, приниження національної честі, гідності та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, вчинених службовими особами та за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.28 та ч.2 ст.161 КК України).

Досудовим слідством встановлено, що упродовж декількох років митрополит власноручно готував тексти прокремлівських листівок та брошур. У них він ображав релігійні почуття українців, принижував погляди прибічників інших конфесій та формував ворожі настрої до них.

Крім того, експертизи підтвердили, що окремі «агітки» є взагалі не релігійним, а політично-пропагандистським продуктом, який нав’язує ідеї «руського міра», пропагує війну, а також насаджує кремлівські погляди на українську історію.

Деструктивні матеріали тиражувалися десятками тисяч примірників, які секретар єпархії та настоятель місцевої церкви масово розповсюджували серед священників і вірян релігійної громади прикордонного району Житомирщини.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено.

Заходи із документування протиправної діяльності проводили співробітники СБУ в Житомирській області у співпраці зі слідчими ГУНП регіону за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.