На Коростенщині розпочав роботу новостворений батальйон сил територіальної оборони

В Україні від початку року запрацював закон про основи національного спротиву. Тепер у країні мають сформувати Сили територіальної оборони, які у разі загрози виконуватимуть певні завдання у межах своєї місцевості.

Так, голова Коростенської РДА Юрій Тарасюк відвідав новостворений батальйон, який буде працювати безперервно, оскільки має постійне місце розташування. Вступити до Сил тероборони можуть не лише українці з військовим бекграундом, а й цивільні.

Батальйони Сил територіальної оборони розгортатимуться за штатом мирного часу, що відбувається прямо зараз. У кожному батальйоні формується скелет із військовослужбовців Збройних Сил України. Їхнім завданням є командування, навчання та погодження цивільних осіб, які укладуть контракт про службу в резерві сил територіальної оборони та захищатимуть територію, де проживають. За рахунок цих резервістів ТрО кожен батальйон налічуватиме значну кількість осіб.

Формування резерву ТрО за штатами особливого періоду – другий етап після того, як у батальйонах та бригадах буде створено організаційно-управлінське ядро з військовослужбовців та забезпечено відповідні умови.

За тими, хто укладе контракт і служитиме в резерві сил територіальної оборони, буде закріплено зброю. Вона видаватиметься на час навчань або у разі виникнення певних ситуацій.

Територіальна оборона України – це система загальнодержавних, військових та спеціальних заходів, що проводяться у мирний час та у особливий період для протидії військовим загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

За словами міністра оборони Олексія Резнікова, у складі Сил територіальної оборони України буде 25 бригад (одна бригада на регіон), які об’єднуватимуть понад 150 батальйонів (один батальйон на район).

Інформаційно.

Головними завданнями Сил територіальної оборони є:

  • участь у посиленні охорони та захисту державного кордону;
  • участь у захисті населення, територій, довкілля та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення військових (бойових) дій;
  • участь у підготовці громадян України до національного спротиву;
  • участь у забезпеченні безпечної роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та військового управління;
  • участь в охороні та обороні важливих об’єктів та комунікацій, інших критично важливих об’єктів інфраструктури;
  • забезпечення умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їхнього перегрупування;
  • участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспорту та пішоходів біля або в районах НС або ведення військових (бойових) дій;
  • участь у забезпеченні громадської безпеки та порядку у населених пунктах;
  • участь у введенні та здійсненні заходів режиму воєнного стану;
  • участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора;
  • участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та протидію інформаційним операціям агресора.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.