На Коростенщині знову збирались “Просто на Покрову”

14 жовтня вся Україна мала потрійний привід для святкування: День Захисника України, День Українського козацтва, Свято Покрови Пресвятої Богородиці та 75-а річниця створення Української повстанської армії (УПА).

Багато заходів, які відбулися в нашому місті мали вже традиційний характер та щороку збирають все більші кола шанувальників, цінителів ідеї й прихильників з інших областей та навіть країн.

Не виключенням стало й Всеукраїнське літературно-мистецьке свято «Просто на Покрову», яке вже декілька років поспіль збирає на Коростенщині не лише земляків-майстрів пера, а й делегації з інших областей та країн. Цьогоріч у заході взяла участь і заступник голови райдержадміністрації Наталія Тертична, яка привітала всіх гостей та учасників свята, наголосила на важливості проведення літературно-мистецьких заходів в нашому краї, шануванні та поширенні творів і слова наших земляків по всьому світу.

Програма заходу була дуже насичена, фактично маршрут групи був розписаний похвилинно. Розпочалося свято із зборів у міському Палаці культури, де гості могли ознайомитися із творчістю наших видатних земляків із виставки, люб’язно підготовленою міською бібліотекою, помилуватися картинами та експонатами народної творчості і все це під звуки живої музики – тріо віолончелі, скрипки та гітари.

Далі – розпочалися заходи із вшанування пам’яті видатних земляків. Перш за все, урочисте покладання квітів здійснили до пам’ятника Героям Небесної Сотні. Далі відбулося покладання квітів до меморіальних дошок заслуженому журналісту України, письменнику, заступнику генерального директора УНІАН, ідеологу свята «Просто у Коростені» та фестивалю дерунів у Коростені Валерію Нечипоренку та загиблому герою АТО Сергію Романчуку, який закінчив цей навчальний заклад.

Далі, делегація свята вирушила до районного будинку культури ім. М.Сингаївського, де відбулися урочистості, вшанування пам’яті та покладання квітів до меморіальних дошок українського поета Миколи Сингаївського та українсько-ромського поета та перекладача, члена Національної спілки письменників України, члена літературно-мистецької студії «Древлянка», автора українсько-циганської абетки Міха Казимиренка.

Наступним місцем зустрічі стала садиба-музей українського поета і журналіста, заслуженого працівника культури, заслуженого діяча мистецтв України, автора пісні «А льон цвіте синьо-синьо…» Василя Юхимовича в селі Сингаї, біля якої традиційно вже декілька років поспіль відбуваються такі теплі та щирі мистецькі зустрічі, на яких лунає українська поезія та проза.

Фіналом заходу став святковий концерт у міському Палаці культури ім. Т. Шевченка, на якому почесні гості – народний депутат України Володимир Арешонков, заступник голови райдержадміністрації Наталія Тертична та господар свята Віктор Васильчук нагороджували переможців літературних змагань та учасників. Гості свята висловлювали щире захоплення від Коростенщини, її літературної спадщини,традицій, які так яскраво продовжуються та культивуються.

Іванна Мазурова,

спеціаліст відділу інформаційної діяльності та комунікації

з громадськістю апарату райдержадміністрації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.