На Житомирщині затримують колаборантів, в тому числі і коростенців

Органами прокуратури Житомирщини спільно зі співробітниками Управління СБ України в області та поліції налагоджено ефективну роботу щодо викриття осіб, які займаються колабораційною діяльністю, схвалюють злочинні дії російського війська та закликають до підтримки рішень і дій держави-агресора.

Від початку російської війни в Україні за процесуального керівництва окружних прокуратур розпочато 27 кримінальних проваджень за ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Наразі викрито вісім осіб, яким повідомлено про підозру та стосовно п’ятьох обвинувальні акти вже скеровано до суду. Лише протягом двох останніх діб чотирьом особам повідомлено про підозру та стосовно двох обвинувальні акти скеровано до суду.

За процесуального керівництва Бердичівської окружної прокуратури, з врахуванням зібраних слідством доказів, повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення зазначеної категорії жителю Бердичева. 44-річний чоловік з власного телефону на своїй сторінці у соцмережі розмістив відео, у якому схвалюються воєнні злочини російських окупантів, заперечується військова агресія проти України, а також поширено фейк про те, що у Маріуполі нібито обстрілюють мирне населення та використовують людей як «живий щит» українські військові. Під відео колаборант розмістив заклик-звернення до містян поширити брехливий допис на своїх акаунтах, запевнивши, що «такоє проісходіт і в Бєрдічєвє».

За процесуального керівництва Коростенської окружної прокуратури також повідомлено про підозру у колабораційній діяльності жительці Коростеня. Ця прихильниця путіна, перебуваючи у публічних місцях, під час спілкування із мешканцями багатоквартирних будинків, заперечувала здійснення збройної агресії проти України. Підозрювана палко закликала до підтримки рішень та дій держави-агресора, а саме, до об’єднання України, російської федерації та білорусі в одну державу (!), у зв’язку з чим необхідно капітулювати перед окупантами.

Крім цього, Коростенською окружною прокуратурою, за результатом досудового розслідування, скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя Олевського району, якому інкримінують кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 111-1 КК України. 59-річний чоловік неодноразово, перебуваючи у центрі Олевська, публічно закликав до підтримки російських військових та схвалював їхні дії. Наразі колаборант постане перед судом.

Також, у середу, 13 квітня, прокурори Житомирської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт за ч. 1 ст. 111-1 КК України стосовно 52-річного жителя Житомира, працівника приватного підприємства. Свої погляди та переконання чоловік у грубій неприпустимій формі нав’язував працівникам одного з підприємств, на якому перебував у виробничих справах. Обвинувачений заперечував державність України, натомість схвалював злочинні накази путіна щодо військового вторгнення. Цинізм висловлювань зашкалював: пропагуючи свої кримінальні переконання серед матерів, колаборант стверджував, що «русскіє воєнниє правільно дєлают, што убівают вашіх дєтєй». Справу скеровано до Корольовського рйонного суду міста Житомира. Публічне обвинувачення підтримуватимуть прокурори Житомирської окружної прокуратури

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.