Нагородою почесного звання «Мати-героїня» відзначено п’ять жінок з Коростенського району

Зі звуку-сльозинки народжується на світ святе слово «мама», яке вимовляє дитина. Але цю мить не вловити, як і не вловити того дня, коли вперше над колискою нахилилась мати. Шанування матері – один з найсвятіших обов`язків людини і неоплатних боргів дітей. А ще людство і держава здавна шанують матерів, котрі народили, виростили та виховали п’ятеро та більше дітей. І серед високих державних відзнак найпочеснішою нагородою є звання «Мати-героїня», що провадиться Указом Президента України.

Так, 20 липня, за материнську самовідданість, зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич відповідно до Указу Президента України до Дня матері від 11 травня 2018 року № 121/2018 вручив нагрудні знаки 85-ти жінкам Житомирщини, яким було присвоєно почесне звання «Мати-героїня».

Приємно відзначити, що серед жінок, що отримали почесну нагороду в області, п’ятеро жінок з Коростенського району – це Віра Абрамович, Таїсія Кротюк, Людмила Круликівська, Раїса Лазаренко, Людмила Рак.

На заході була присутня заступник голови Коростенської районної державної адміністрації Наталія Тертична, яка так прокоментувала урочистий захід: «Із захоплeнням спостeрігала за цими справді гeроїчними жінками, які народили і виховують 5,6,7 і навіть 8 і більшe дітeй. Згадала слова Вінстона Чeрчілля, який говорив: «Лeгшe управляти цілою країною, ніж виховувати чeтвeро дітей». Схиляю голову пeрeд самопожeртвою, самовідданою матeринською любов’ю цих жінок».

Сьогодні ми хочемо низько вклонитись матерям-героїням, бо немає любові сильнішої від материнської, немає ніжності ніжнішої від ласки і клопотів материнських, немає тривоги тривожнішої від безсонних ночей і незімкнутих очей материнських. А ще хочемо розповісти про кожну з них.

Віра Абрамович народилась в 1953 році. Нині проживає в селі Білошиці. Жінка народила та виховала п’ятеро дітей добрими, відповідальними. Вклала душу в кожну свою кровинку. Окрім виховання дітей, Віра Григорівна працювала на різних посадах, в різних установах. Має неабиякий авторитет серед односельчан.

Таїсія Кротюк, 1968 р. н., проживає в селі Вигів. Народила та виховала п’ятеро дітей, які є чуйними, привітними та відповідальними. Старанна, доброзичлива, користується повагою серед односельчан, цінує працю і духовне життя. Займається вихованням дітей. Діти ростуть в дружній, гарній родині, де завжди панують повага і взаєморозуміння. Таїсія Василівна віддає всю свою любов і ніжність найдорожчим – своїм дітям і отримує від них добро сторицею.

Людмила Круликівська із села Мала Зубівщина народилась у 1975 році. Народила та виховала восьмеро дітей, про яких можна почути лише добрі слова – є відповідальними, працелюбними, ввічливими. А як може бути по-іншому, якщо і сама Людмила Станіславівна старанна, доброзичлива, користується повагою серед односельчан, бере активну участь у суспільному житті села, показує гарний приклад своїм дітям. Разом з чоловіком та дітьми ведуть особисте підсобне господарство.

Раїса Лазаренко, 1973 р. н., що проживає в селі Дідковичі, народила та виховала п’ятеро дітей. Як відзначають односельці Раїси Василівни, діти в сім’ї охоплені турботою та ласкою. Відповідальна, доброзичлива, привітна жінка користується повагою серед людей, бере активну участь у суспільному житті села.

Людмила Рак народилась у 1963 році і проживає в селі Злобичі. Жінка народила та виховала п’ятеро дітей. В сім’ї Людмили Іванівни діти навчилися чесності, порядності та відповідальності. Це чуйна енергійна жінка, що користується повагою і авторитетом серед односельчан.

Бажаємо Матерям-героїням міцного здоров’я, гарного настрою, побільше хороших світлих днів у їхньому житті, довголіття, благополуччя, родинного тепла та радості від дітей і онуків.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.