Народні депутати обговорили проблеми ОТГ Житомирщини з керівниками міст і селищ області

У Житомирі відбулося засідання регіонального відділення Асоціації міст України. Тема зустрічі – «Проблеми місцевого самоврядування та шляхи їх вирішення в умовах формування бюджету 2020 року». У заході взяли участь голови міст та селищ Житомирської області, а також народні депутати України Богдан Кицак, Арсеній Пушкаренко, Дмитро Костюк і Сергій Кузьміних.

На початку засідання народні депутати презентували створене у Верховній Раді міжфракційне об’єднання «Житомирщина». До його складу увійшли народні депутати України Богдан Кицак, Арсеній Пушкаренко, Дмитро Костюк, Тетяна Грищенко, Сергій Кузьміних, Ігор Герасименко, Галина Янченко та Володимир Арешонков. Депутати об’єдналися заради більш ефективної та продуктивної роботи для розвитку Житомирської області.

– Лише на минулому тижні ми оголосили про створення об’єднання, а вже сьогодні проводимо зустрічі з керівниками міст, селищ, ОТГ, щоб скоординувати свої зусилля і обговорити план дій, – зазначив нардеп Арсеній Пушкаренко.

Далі учасники засідання обговорили гострі питання – адміністративно-територіальну, медичну, освітню реформи, а також інші проблеми органів місцевого самоврядування. Дуже багато питань стосувалося бюджету – його наповнення, недофінансування. Арсеній Пушкаренко зазначив, що і Уряд, і фракція ПП «СЛУГА НАРОДУ» розглядають різні варіанти та ініціативи детінізації економіки.

Піднімали присутні і болюче питання щодо компенсації втрат доходів бюджетів місцевого самоврядування у зв’язку із завершенням у 2019 році дії норми щодо зарахування до таких бюджетів 13,44 відсотка акцизного податку з пального.
– Ми з колегами будемо ініціювати повернення цього податку місцевим бюджетам, – пообіцяв Арсеній Пушкаренко.

Богдан Кицак у своєму виступі зазначив, що засідання має стати майданчиком для пошуку та пропозицій вирішення проблем області.
– Сьогодні наш предмет зустрічі – завершення процесу децентралізації, адже він затягується, – сказав Богдан Кицак. – В грудні відбудуться останні вибори в територіальних громадах, які пройдуть на добровільних засадах. Надалі об’єднання громад будуть відбуватися у примусовому характері згідно з перспективними планами.

Дмитро Костюк приділив увагу позашкільній освіті, адже зараз вона залишається поза увагою.

– В Раді зареєстрований законопроект, який передбачає виділення освітньої субвенції й закладам позашкільної освіти, – сказав Дмитро Костюк. – Тому що зараз вона відірвана від шкільної і дошкільної й фактично знаходиться у стані закриття. Цей документ яскраво показує, як буде відбуватися взаємодія нашої міжфракційної депутатської групи з органами місцевого самоврядування та громадами.

Піднімали питання й охорони здоров’я. Народні депутати відзначили, що є і позитивні зміни, і перспективи розвитку.

– Ми продовжуємо реалізовувати існуючу модель медичної реформи, – повідомив Сергій Кузьміних. – В бюджеті 2020 року буде збільшено і фінансування, у тому числі – за рахунок акцизних зборів. Планується запровадження компенсації послуг, страхової медицини.
Засідання пройшло жваво і ефективно. Обговорили багато питань, але ще багато залишилося. Тому і народні депутати, і мери, і селищні голови вирішили такі зустрічі проводите регулярно.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.