Нерезиденти при отриманні спадщини чи дарунків податок сплачують, але не звітують

Фізична особа – нерезидент, яка отримала дохід  у вигляді спадщини чи подарунка від фізичної особи – резидента, зобов’язана сплатити податок на доходи фізичних осіб  до нотаріального оформлення таких  об’єктів за ставкою 15 (20)%. При цьому  річна податкова декларація про майновий стан та доходи фізичною особою – нерезидентом не подається.

Також, за ставкою 15 (20)% оподатковується спадщина, що успадковується  спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента.

 

Вартість спадщини і дарунків, якщо вони отримані від  члена сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік, дружина, батьки і діти),  або ж отримані інвалідом I групи або особою, що має статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківської опіки, або дитиною-інвалідом, оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. У інших випадках ставка податку складає 5 %.

 

Платники податку, що одержали дохід у вигляді спадщини або дарунка, який оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, але за умови відсутності інших підстав для подання декларації. В інших випадках громадяни зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня року, що йде за роком, в якому отриманий доход у вигляді спадщини  або дарунка, і до 1 серпня сплатити з таких доходів відповідну суму податку.

 

Коростенська ОДПІ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.