«Орієнтуватися треба на свої сили. Нам ніхто не побудує Україну, крім нас самих», – Роман Безсмертний

4 листопада майбутній кандидат в президенти, Роман Безсмертний, з презентацією ідеї «Велика Україна можлива!» відвідав Житомир.

Зустріч політика з містянами пройшла дуже жваво. Багато питань із залу, записки, кілька разів промову політика переривали аплодисменти. Хтось намагався жартувати: одне з питань звучало буквально так: «Юля у Хмельницьку роздавала гречку, а чого ви не роздаєте?»

Дійсно, чому Безсмертний не роздає гречку? Адже це простий перевірений спосіб здобути прихильність людей. Людині, яка оголосила про свій намір балотуватися в президенти, підтримка виборців точно не завадить. Безсмертний, натомість, заводить розмову про базисні речі, про те, чого не можна торкнутися руками, але без чого неможливо побудувати державу.

Перше і найважливіше: цінності. Головна цінність для Безсмертного, за його словами, – це людина. І вона ж, людина, має бути центральною фігурою в процесі побудови держави. До людини має повернута нова Конституція, вона ж має бути головним орієнтиром в часи, коли будуватимуться нові державні інститути.

А ці процеси: і написання та прийняття нової Конституції, і заміна державної моделі, – Безсмертний називає це перезаснування держави, – обов’язково будуть розпочаті. Адже Україна вже зайшла в глухий кут. Не може бути ані росту економіки, ані кращого життя для простих українців в таких умовах. І причина тут зовсім не у війні. Всі проблеми України спричиняє саме те, що людина для держави – це лише джерело отримання грошей. Все інше – не цікавить. Люди займаюсь самовиживанням, – каже Безсмертний, – держава – самозбагаченням. В успішних країнах, на яких орієнтується весь світ, ті самі Сполучені Штати, скажімо, – там людина та її інтереси стоять в центрі всього. Це закріплено в конституції, відштовхуючись від цього пишуться закони та приймається державна стратегія.

Що стосується війни, – вона йде, але чомусь воюють люди, а держава в цей час торгує з агресором. Безсмертний наполягає, що в 2014 році президент не виконав свій прямий конституційний обов’язок: не ввів правовий режим воєнного стану на окремих територіях. Якщо війна вже розпочата, і не в наших силах її зупинити, то діяти потрібно хоча б відповідно до ситуації.

Роман Безсмертний на кожній подібній зустрічі так чи інакше торкається питання економічного зростання під час війни. Впевнений, що це можливо. Він обурюється, що на п’ятому році війни в Україні так і не з’явився патронний  завод. Натомість, ми закуповуємо озброєння, витрачаючи бюджетні кошти. Нові одиниці бойової техніки вітчизняного виробництва, які гордо виводять на паради, так і не запущені в серійне виробництво. Знову ж таки – купуємо. А могли б виробляти самі, – потужності є. Могли б забезпечити роботою тисячі українців. Це б обов’язково призвело до росту економіки, а значить – зросли б пенсії та зарплати, зміцнилася в б національна валюта, значно вповільнився б процес зростання цін. Не варто відкидати питання економіки під час війни. До слова, протягом Другої Світової війни США та Британія сильно збагатилися саме завдяки розвитку військово-промислового комплексу. Це зовсім не завадить вирішенню головної задачі: припинення кровопролиття. Просто кожен має якісно виконувати свою роботу.

Зробити так, аби люди перестали гинути, – це головна задача президента країни. На думку Безсмертного, нинішня влада використовує не всі можливості, аби вплинути на ситуацію. Політик говорить про прямі переговори з Кремлем. Там – замовник війни в Україні. Там потрібно і домовлятися. Головне – триматися генеральних установок: Донбас та Крим – це територія України, жителі цих територій – громадяни нашої країни, і вони не повинні гинути. Коли вдасться зупинити фазу кровопролиття, почнеться важкий переговорний процес, який може затягнутися на роки. Але це потрібно робити заради людей.

В такій ситуації, вважає Безсмертний, саме час втілювати в життя ідею Великої України. Україна має бути там, де є українці. Ця ідея об’єднує, гуртує людей. Кожен, де б він не знаходися географічно, має відчувати свої особисту приналежність до Великої України. Мова не йде про претензії на якість території: українцям потрібно лише своє: країна, в складі якою є Крим і Донбас. Велика Україна – це скоріше національна ідеї, в центрі якої – українець, людина.

Повертаючись до того, з чого почали: чому Безсмертний не роздає гречку, – треба зауважити, що він відповів на це питання дуже просто і коротко: давайте говорити про цінності. Люди, які купують за гречку голоси виборців, напевне не переймаються цим. І вони, в результаті, не можуть нічого побудувати, не здатні провести перетворення, яких вимагає час і люди.

Роман Безсмертний в березні 2019 року, як і обіцяв, братиме участь у президентських виборах. Він багато років в українській політиці, він за багатьма процесами спостерігав зсередини, всіх сьогоднішніх політиків знає особисто. Саме тому вирішив, що не має права й надалі залишатися на других ролях й спостерігати за тим, як приймають неправильні, а іноді – злочинні рішення.

Ігор Шведов

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.