Ответы и решения мэра Коростеня по следам прямого эфира

На исполнение распоряжения городского головы № 59 от 28.02.2018 г. «О мерах по обеспечению выполнения запросов и предложений, поступивших от граждан во время прямого телеэфира 22.02.18 г.» Исполнительный комитет Коростенского городского совета предоставляет информацию:

1.  Дати роз’яснення щодо пільгового проїзду інвалідів в громадському транспорті

Згідно статті 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» особи з інвалідністю мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх маршрутах міжміського сполучення в період з 1 жовтня по 15 травня. Із-за відсутності субвенції з державного бюджету на компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян ця норма Закону в повному обсязі не виконується. Регулювання даного питання відноситься до компетенції Житомирської обласної державної адміністрації.

2.  Дати роз’яснення щодо кількості перевезення пасажирів в будні та вихідні дні. Чи відповідає вартість перевезення кілометражуПеревірити санітарні норми в громадському транспортіЗ метою визначення рівня забезпечення потреб населення послугами пасажирського автомобільного транспорту в лютому 2017 року було проведено обстеження пасажиропотоку в міському транспорті із залученням обліковців. Обстеження проводилось в понеділок, п’ятницю та неділю.

Встановлено, що середня кількість пасажирів за один рейс складає 16 осіб, що на 3,4% менше ніж при попередньому обстеженні у 2014 р.

Під час проведення розрахунків собівартості проїзду в міському транспорті обов’язково враховується пасажиропотік, довжина маршруту та кількість рейсів за добу. Загальний тариф по місту – є середнім показником по основним міським маршрутам.

Періодично спеціалістами виконавчого комітету Коростенської міської ради здійснюється обстеження санітарного та естетичного стану міського автотранспорту, після чого перевізникам направляються акти обстеження з переліком вказаних порушень. Наступне обстеження заплановане на квітень 2018 року.

3. Розглянути можливість облаштування тротуару, підходів до стадіону «Спартак» (вул.Василя Стуса (Сакко-і-Ванцетті)

Однією з проблем в сфері благоустрою нашого міста є те, що тротуари облаштовано в основному лише на головних вулицях та в центральній частині міста. В зв’язку з обмеженістю коштів в місцевому бюджеті, на жаль, немає можливості одразу виділити достатньо коштів для будівництва тротуарів на всіх вулицях, які цього потребують.

При формуванні переліку об’єктів, фінансування яких буде здійснюватись у поточному році, Ваша пропозиція щодо облаштування тротуару біля стадіону «Спартак» по вул. Василя Стуса (Сакко-і-Ванцетті), по можливості, буде врахована.

4. Розглянути можливість проведення ремонту в будинку по вул. Кірова, 84Щодо проведення ремонту в будинку № 84 по вул. Шевченка (Кірова) повідомляємо, що КВЖРЕП № 1 в межах коштів, які сплачують мешканці, надає послуги з утримання будинку і прибудинкової території. До складу цих послуг входить прибирання  прибудинкової  території, прибирання сходових клітин, прибирання підвалу, технічного поверху та покрівлі, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем, поточний ремонт конструктивних елементів будинку, обслуговування димовентиляційних каналів, освітлення місць загального користування. КВЖРЕП № 1 не проводить капітальних ремонтів,  оскільки дані роботи не входять до складової тарифу за послуги з утримання будинку і прибудинкової території.

За інформацією КВЖРЕП № 1, роботи з поточного ремонту житлового будинку № 84 по вул. Шевченка включені в план робіт підприємства на квітень поточного року.

Одночасно повідомляємо, що у 2015 році набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Згідно з цим Законом саме співвласники багатоквартирного будинку, крім іншого, зобов’язані забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку. Кожний співвласник несе зобов’язання щодо належного утримання, експлуатації, поточного і капітального ремонтів спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

5.   Вивчити питання щодо курсування додаткового маршруту «Залізничний вокзал – Пост Південний (вул.Лізи Чайкіної)»

Ділянки дороги по вул. Пост Південний та вул. Лізи Чайкіної не відповідають правилам, нормам та стандартам у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, тому на сьогодні питання налагодження транспортного сполучення до даного мікрорайону не розглядається.

6.   Розглянути можливість проведення ремонту аварійного балкону (вул. Грушевського, 20)

В результаті проведеного обстеження балкону житлового будинку по вул. Грушевського, 20 було встановлено, що балкон знаходиться в аварійному стані та потребує проведення капітального ремонту. Видатками місцевого бюджету на 2018 рік кошти для проведення капітальних ремонтів балконів, на жаль, не передбачені.

КВЖРЕП в межах коштів, які сплачують мешканці, надає послуги з утримання будинку і прибудинкової території. До складу цих послуг входить послуга з поточного ремонту конструктивних елементів будинку. Кошти на проведення капітальних ремонтів мешканці підприємству не сплачують, тому роботи з капітального ремонту КВЖРЕП не проводить.

Власники квартир у багатоквартирних будинках мають проводити ремонти належних їм балконів за власні кошти.

Одночасно повідомляємо, що у 2015 році набрав чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Законом чітко визначено, що багатоквартирні будинки є власністю саме співвласників, тобто всіх власників квартир та нежитлових приміщень будинку, визначено права та обов’язки співвласників багатоквартирного будинку.

Згідно ст. 8 Закону співвласники несуть відповідальність за шкоду, заподіяну третім особам у результаті невиконання або неналежного виконання своїх обов’язків як співвласників будинку.

7. Впорядкувати рух великогабаритного транспорту по вул. Котовського (до відділкової лікарні)

Регулювання руху вантажного транспорту по місту Коростень знаходиться в стадії вивчення.

З метою впорядкування даного питання розглядається можливість залучення державного підприємства «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» для здійснення моделювання транспортних потоків.

8. Перевірити маршрут № 7 (Гастелло – Залізничний вокзал), вжити заходів щодо неетичної поведінки водія Гаврилюка (номерний знак 0509)

Керівництвом ТОВ «Автосвіт ЛТД», після отримання значної кількості скарг від мешканців міста, водія Гаврилюка В. М. оштрафовано на 750 грн. та  проведено роз’яснювально-виховну роботу щодо прав та обов’язків учасників транспортного процесу.

9.   Розглянути можливість впорядкування території та облаштування асфальтного покриття по вул. Т.Кралі, Василя Стуса (Сакко-і-Ванцетті), Маяковського

Однією з проблем в сфері благоустрою нашого міста є те, що з 354,3 кмміських доріг тільки 113,7 км– дороги з асфальтовим покриттям. В зв’язку з обмеженістю коштів в місцевому бюджеті, на жаль, немає можливості одразу виділити достатньо коштів для проведення асфальтування всіх вулиць, які цього потребують. В 2018 році асфальтування об’єктів вулично-дорожньої мережі буде проводитись в межах коштів, передбачених видатками міського бюджету. Першочергово буде проводитись ремонт вулиць із значним рухом автомобільного транспорту. При формуванні переліку об’єктів, фінансування яких буде здійснюватись у поточному році, пропозиції щодо асфальтування вул. Тихона Кралі, вул. Василя Стуса (Сакко-і-Ванцетті), Маяковського будуть розглядатись.

10.    Перевірити температурний режим в будинку по вул. Грушевського, 32-А. Дати роз’яснення щодо тарифів на опалення

За інформацією КП «Теплозабезпечення», котельня, яка забезпечує опаленням житловий будинок по вул. Грушевського, 32-а, з початку опалювального сезону працює згідно температурного графіку в залежності від температури повітря зовнішнього середовища для забезпечення оптимальної температури в квартирах споживачів.

03.03 та 05.03.2018 р. працівниками КП «Теплозабезпечення» та ОСББ «Іскорость» проводились комісійні обстеження температурного режиму в квартирах житлового будинку № 32-а по вул. Грушевського. На час проведення перевірок середня температура в більшості квартир складала +18ºС – +20ºС, що відповідає вимогам санітарних норм та підтверджується актами обстеження.

За висновками фахівців, які проводили обстеження, часткове відхилення температурного режиму в приміщеннях окремих квартир пов’язане з технічним станом окремих стояків та приладів опалення, які в результаті тривалої експлуатації зазнали засмічення та потребують заміни. Також на температурний режим в квартирах першого поверху впливає стан утеплення  огороджуючих конструкцій будинку.

Співвласникам рекомендується спільно з обслуговуючим ОСББ «Іскорость» вжити заходів щодо приведення внутрішньобудинкової системи ЦО до належного стану та вирішити питання щодо утеплення огороджуючих конструкцій будинку.

За березень 2018 року споживачам, в квартирах яких виявлені відхилення температурного режиму, підприємством будуть зроблені відповідні зміни в нарахуваннях за  отримані  послуги з теплопостачання.

Щодо тарифів на опалення повідомляємо, що згідно п. 12 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою КМУ від 21.07.2005 р. № 630, у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно з їх показаннями, пропорційно опалюваній площі квартири або приміщення.

Для отримання роз’яснень щодо тарифів та розрахунків за послуги з централізованого опалення по житловому будинку по вул. Грушевського, 32-а співвласникам пропонується звернутись безпосередньо до підприємства – надавача послуг – КП «Теплозабезпечення».

11.   Вивчити питання щодо перенесення забору крові для дітей в дитячу поліклініку

Впродовж другого кварталу 2018 року планується перенесення забору крові для дітей з дорослої поліклініки в дитячу.

12.   Впорядкувати територію кладовища по вул. 1 Травня

За інформацією КВГП, роботи по впорядкуванню території кладовища по вул. 1 Травня включені в план робіт підприємства на поточний рік.

13.  Дати роз’яснення щодо поводження з побутовими відходами згідно з новим законом про сортування сміття

Реалізацію проекту з роздільного збору ТПВ в м. Коростені було розпочато в 2008 році. За рахунок коштів міського бюджету було закуплено 276 євроконтейнерів  фірми «SCHAFER», із них 114 для збору вторинної сировини.

На даний час на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків міста Коростеня облаштовано 103 майданчики для збору ТПВ, на яких розміщено 437 контейнерів.

Єдиним суб’єктом господарювання у сфері поводження з побутовими відходами на території м. Коростеня є КВГП.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з населенням про  життєву необхідність роздільного збору сміття, до якої залучено фахівців відділу освіти. Спеціалістами відділу освіти та працівниками Центру позашкільної освіти розроблено Положення про Міський конкурс екологічних проектів  «Чисте місто», «Ні сміттю». Ці проекти будуть проводитись закладами освіти у І півріччі поточного року.

На даний час керівництвом КВГП продовжуються перемовини з одним із приватних підприємців щодо будівництва нової сортувальної станції на полігоні ТПВ.

Також знаходиться на стадії підписання договір з ТОВ «Житомиркомунсервіс» про надання послуг з приймання вторинної сировини в 2018 році. Крім того, на території міста працює ряд приватних пунктів прийому вторинної сировини.

14.  Надати роз’яснення щодо виконання робіт з очищення русла р.Уж

В рамках виконання заходів, передбачених «Комплексною Програмою благоустрою та покращення стану довкілля міста Коростеня на 2018-2021 роки», затвердженою  рішенням 18 сесії міської ради VIІ скликання від 30.11.2017 року № 888, на розчищення русла р. Уж та р. Кремно видатками міського бюджету на 2018 рік передбачені кошти в сумі 3 млн.грн.

По результатам спостережень, рівень води в річці Уж знижується протягом останніх 20 років. Низький рівень води, зменшення швидкості потоку річки внаслідок зменшення її водності призводить до швидкого заростання річки. У попередні роки вже неодноразово виконувались роботи по розчищенню русла р. Уж. На жаль, доводиться констатувати, що проведені заходи по очищенню русла річки на території міста не дають бажаного результату на довгостроковий період.

15.  Провести ремонтні роботи амбулаторії Коростень- Подільський

В будівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2 по вул.. Корольова,23 восени 2017 року було проведено капітальний ремонт згідно робочого проекту.

16.   Дати роз’яснення щодо нарахування тарифів на житлово-комунальні послуги

Тарифи на житлово-комунальні послуги формуються у відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України  від 01.06.2011 р. № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.