Підірваний у 2022-му міст на трасі Коростень-Житомир планують відкрити за два місяці

Роботи з капремонту мосту на автошляху міжнародного значення М-21 Виступовичі – Житомир – Могилів-Подільський в селі Топорище Хорошівської громади Житомирщини планують завершити за два місяці. Про це нещодавно розповів начальник дільниці компанії підрядника, яка виконує відновлювальні роботи, Олександр Рибак.

Олександр Рибак розповів, як безпосередньо на місці відбудовують споруду. За його словами, на будівництві мосту через річку Тростяниця працюють у дві зміни дві бригади робітників.

“В нічну зміну ходить бригада у складі п’ять чоловік і прораб. Вони займаються підготовчими роботами: здебільшого в’яжуть сітки, каркаси. А вдень 10-12 людей безпосередньо займаються укладанням бетону і виконують монтажні роботи. Старий міст був повністю демонтований, на його місті були забиті нові палі, нові регеля, все абсолютно нове. Тобто буде міст новенький”, – каже Олександр Рибак.

Споруда була підірвана наприкінці лютого 2022 року, аби унеможливити просування російських військ територією Житомирщини. За словами начальника дільниці, через два місяці міст буде повністю відновлений.

“На даний момент не виконуються роботи по облаштуванню перехідних плит, – говорить Олександр Рибак. – Тому що виконується основа на опорі № 1-0. До цього були залляті вже підферменники, на яких будуть ставитися балки. Залиті були шкафні стінки, відкрилки. Зараз ведуться роботи по виготовленню карнизних блоків і наземної опалубки”.

Сьогодні основа мосту вже відремонтована, каже речниця Служби автомобільних доріг в Житомирській області Світлана Чернях-Кондрацька.

“Після деокупації північних регіонів, розпочали роботи для того, щоб забезпечити проїзд цією ділянкою і влаштували тимчасову переправу, яка існує на даний час. Після цього розпочалася підготовка до проведення капітального ремонту. Роботи розпочаті, відбуваються згідно з графіком та під пильним технічним контролем”, – сказала речниця Служби автомобільних доріг Житомирщини.

На даний час паралельно мосту, що відбудовується, діє тимчасова переправа.

За словами Світлани Чернях-Кондрацької, це вже другий міст, який вони відновлюють. На решті мостів проїзд забезпечений за рахунок переправи, або ж пошкодження мосту дозволяють по ньому рухатися.

Всього в області від початку повномасштабної війни на автомобільних дорогах державного значення Житомирщини зруйнували п’ять мостів.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.