Підприємці – спрощенці, котрі залучають до торгівлі на ринках членів родин, зобов’язані укладати з ними трудові договори

Коростенська ОДПІ доводить ,що обов’язок укладати трудові договори з найманими працівниками, незалежно від їх приналежності до членів сім’ї чи родини підприємця, випливає з норм Кодексу законів про працю України.

Відповідно до ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням. Окрім того, згідно ст.2  КЗпП працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Норм, які б містило підстави для не укладення трудових договорів з найманими працівниками, чинне законодавство про працю не передбачає.

 Ми рекомендуємо представникам підприємництва офіційно працевлаштовувати усіх, хто залучений до роботи в підприємницькій структурі чи, зокрема, так би мовити «допомагає» родичеві здійснювати торгівлю на ринку. Право громадянина розпоряджатися своїми здібностями до продуктивної і творчої праці у випадку виконання ним певного кола обов’язків в приватного підприємця означає обов’язок працедавця укладати з ним трудові стосунки офіційно. До І, ІІ, та ІІІ груп спрощеної системи оподаткування в м. Коростені  та Коростенському  районі належить 1719 фізична особа – підприємець. Підприємців II групи – загалом 889 осіб, які можуть мати до 10 найманих працівників, проте укладати договори з тими хто «допомагає» не поспішають, позбавляючи в такий спосіб своїх рідних права на соціальний захист.

  Довідково: відповідно до статей 42, 43 Господарського кодексу України  підприємництво – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

 

                                                        В.П.Каленський,

начальник Коростенської ОДПІ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.