Питання, що найбільше турбують громадян щодо декларування доходів

Коростенська ОДПІ пропонує вашій увазі найактуальніші питання, що надходять від платників під час проведення кампанії декларування 2017 року.

Питання 1: Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік, якщо у 2016 році ним отримано у спадщину земельну ділянку від діда?

Відповідь: Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) членами сім’ї першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Одже, платником податків відповідно до норм Кодексу отримано доходи у вигляді майна, що успадковується спадкоємцем, який не є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення та які підлягають декларуванню з відповідним оподаткуванням податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. (п. 167.2 ст. 167 Кодексу) і військовим збором – 1,5 відсотків.

Останній день подання декларації за 2016 рік – 3 травня 2017 року.

Питання 2: Які ставки податку на доходи фізичних осіб застосовуються до доходів, отриманих у 2016 році?

Відповідь: До доходів, отриманих у 2016 році застосовуються ставки:

-18 відсотків бази оподаткування щодо: доходів, нарахованих виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2 – 167.5 ст. 167 Кодексу, у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, визначеної у п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Кодексу, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом; пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у п.п. 167.5.2 п. 167 ст. 167 Кодексу);

– 5 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу;

– 0 відсотків бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Кодексу.

При декларуванні доходів за результатами 2016 року платникам податків слід враховувати, що розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, становить 1378 гривень.

Сектор організації роботи Коростенської ОДПІ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.