24 травня жителька Коростенського району повірила незнайомцям, та, вважаючи, що робить добру справу, віддала їм 2 тисячі гривень. Нині триває встановлення осіб, причетних до правопорушення.
За словами 65-річної жительки району, яка працює продавцем у сільській крамниці, неприємність сталася з нею уранці. Близько 10-ї до торгівельного закладу зайшов невідомий чоловік та побідкався, мовляв, загубив важливі документи. Запитав, чи часом ніхто не знаходив їх. Почувши заперечення, звернувся з проханням до продавчині: раптом вона знайде або хтось принесе папери, він готовий заплатити за знахідку та лишив свій номер телефону.
Згодом до крамниці дійсно завітав ще один відвідувач і повідомив, що знайшов чужі документи. Відтак жінка одразу зателефонувала до власника зі втішною новиною. Добродій погодився залишити знайдені ним папери за певну винагороду, на що власник погодився, от тільки зауважив, що зможе прийти не раніше, ніж за півгодини. Однак чоловік чекати не міг, відтак власник документів попросив продавчиню видати грошову винагороду у 2 тисячі гривень «у борг». Мовляв, він одразу ж відшкодує всі витрати, як тільки прийде.
Жінка повірила незнайомцеві та віддала гроші. От тільки ні за півгодини, ні пізніше ніхто за «документами» не з’явився та грошей, звісно, не повернув.
Нині триває з’ясування обставин події та встановлення осіб правопорушників у рамках досудового розслідування, розпочатого за ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Тим часом поліцейські закликають жителів Коростенщини бути уважними у всіх фінансових питаннях:
– не довіряйте сумнівним особам власні кошти, у тому числі незнайомцям, які розповідають щемливі історії про потрапляння в біду та термінову потребу в грошах або їх обміні, чи просять про позику тощо. Зауважте, що навіть якщо вам пропонують вигідні умови та цінності у заставу, ви ризикуєте залишитися з купою фантиків або дешевими дрібничками;
– не довіряйте незнайомцям, які з надуманих приводів (у якості соціальних працівників, фінансистів, продавців ексклюзивних товарів тощо) намагаються потрапити до вас додому. Не залишайте їх наодинці в помешканні та не демонструйте місце, де зберігаються ваші документи, банківські картки та гроші;
– запам’ятайте самі і поясніть своїм літнім батькам, які проживають окремо від вас: нині держава не проводить жодних грошових реформ і ніякі фінансові операції на дому не здійснюються. Всі операції з грошима проводьте тільки у фінансових установах.
Будьте розважливими та обережними!
Коростенський відділ поліції