Про Віктора ВАСИЛЬЧУКА та дивосвіт його творів

Багатолітня дружба зв’язує Віктора Васильчука з дітьми. Свій голос подав їм письменник у 1992 році  невеличкою тоненькою  книжечкою  «Несподівані зустрічі». Варто згадати, що вона не  загубилась в бурхливому книжковому потоці. Вже тоді ЗМІ відзначили  добре знання автором дитячої психології, вміння в захоплюючій і доступній  для малят формі розповісти багато цікавого про навколишнє та їх власне життя. Зрозуміло, що перша книжечка не давала ще підстав до висновку, що автор матиме свого читача у літературі для  дітей. Проте наступні  –  «Чому Нічка посварилася з Ранком», «Світ казковий та не вигаданий», «Гавчик і курчатко», «Пригоди Сновиди та його друзів», «Казки від дяді Віті», «Подружилися», «Неймовірні байки кота Персика» розвіяли всякі сумніви і засвідчили талант В. Васильчука – майстра з власним  творчим почерком, з вмінням добре бачити і розуміти свого героя.

Чому ж твори Віктора Васильчука користуються незмінною популярністю в юного читача? Відповідаючи на це питання, варто сказати, що письменник  добре знає своїх маленьких читачів, знає, чим і як вони живуть, що їх  цікавить, хвилює, захоплює… Варто сказати і про його вміння розповідати про цікаві для дітей речі просто, дохідливо і майстерно.

Та це ще не буде достатня відповідь на поставлене питання. Бо головніший із «секретів» його успіху в юної читацької аудиторії полягає, безперечно, в тому, що Віктор Васильчук по-справжньому любить дітей, душею вболіває за те, щоб росли вони  всезнаючими і шляхетними, здоровими і мудрими, щасливими і достойними людьми. Сьогодні не просто знайти літератора, котрий би вмів у малій жанровій формі (оповідці, казці) передати світ безмежної радості і великого захоплення, душу зі струнами милосердя, любові та добра.

Його ім’я добре відоме сьогодні як дошкільнятам і школярам так і їхнім батькам, вчителям та вихователям не лише  мальовничого Полісся, де Віктор Васильчук народився, живе і працює, але й в усій Україні. Вже не одне молоде покоління українців виросло на його творах. Його казки, оповідання, п`єси вчать  дітей  любити материнську мову, рідний край, батьків, шанувати своїх національних героїв і родинні традиції, берегти  матінку – природу. Сам автор – дуже цікава особистість, він по-справжньому живе у дитячому світі та зберіг чутливу і добру душу.

Не зайвим відмітити, що у творах Віктора Васильчука завжди присутній гумор – тонкий і теплий,  мудрий і добрий. Та хіба ж можна без нього? Глибоке знання дитячої психології, образного сприйняття навколишньої дійсності автором не випадкове: робота на посаді головного редактора у редакції  дитячого журналу «Аллочка-дошколярочка», постійні зустрічі із малятами дитячих садочків і школярами дають письменникові багатий матеріал для подальшої творчості.

                                              Леся ПИЛИПЮК-ДИРКАВЕЦЬ, член НСПУ,

редактор найстарішого в Україні дитячого журналу «Дзвіночок».


Щороку журналіст, письменник, казкар Віктор Борисович Васильчук напередодні новорічних та різдвяних свят проводив традиційні зустрічі з читачами в м. Коростень. Діти та дорослі не тільки мали нагоду задати питання, почути анонси нових цікавих історій від дяді Віті, але й придбати яскраві, цікаві, якісні книжечки собі або в подарунок.

На жаль, цього в зв’язку із заходами боротьби проти короновірусу, такі зустрічі проводити не можна. Проте автор не засмучується і пропонує поціновувачам його творчості, а особливо татам і мамам, дідусям і бабусям, стати чарівниками для своїх любих дітей та онуків. На сьогоднішній день автор випустив ряд надзвичайних дитячих книг, які можна придбати, звернувшись безпосередньо до Віктора Васильчука на його сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100024388390491 або через електронну адресу viktorch_vas@ukr.net

А ми щиро бажаємо відомому письменнику творчого запалу, неординарних ідей та незрадливу Музу аби радував нас своєю творчістю і надалі!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.