Проведення тижня права

З 18 по 21 квітня 2017 року в школах міста та району був проведений обласний тиждень правових знань «Закон у моєму житті», метою якого є формування правової культури та правосвідомості особи, її ціннісних орієнтирів та активної позиції як члена громадського суспільства. Було проведено ряд правороз’яснювальних заходів, в тому числі анкетування. Працівники Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги також взяли участь у проведенні правоосвітніх заходів.

19 квітня інтегратор Коростенського МЦ – Оксана Сергієнко прочитала для учнів 7 класів Коростенського міського ліцею правороз’яснювальну лекцію на тему: «Права дитини» та провела анкетування. Так, деякі учні вважають, що люди від природи наділені різними здібностями і тому у них повинні бути різні права, а також, що для поставлених цілей припустимо порушити права іншої особи. Тому, здивування викликало те, що учнями вже сформована невірна думка щодо захисту своїх прав, адже «Право» вони починають вчити лише в 9 класі. Отже, результати анкетування свідчать про необхідність проведення подібних заходів в більш ранньому віці.

20 квітня Оксана Сергієнко відвідала соціально-психологічний реабілітаційний центр для дітей “Віри, Надії, Любові” в якому знаходяться діти певний період часу, поки вирішується питання щодо позбавлення батьківських прав їх батьків та діти-сироти різного віку (найстаршому хлопчику – 15 років). Поспілкувалась з дітьми за круглим столом про права та їх захист.

21 квітня начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з су’єктами надання БППД завітала до ЗОШ № 8 м.Коростеня. Користуючись нагодою, взяла участь у педагогічній нараді та проінформувала про надання безоплатної правової допомоги центром та бюро. Прочитала для учнів 9 класів лекцію на тему: «Конституція України – основний закон держави». «Знаючи свої права з дитинства, людина зможе плідно й ефективно брати участь у розбудові правового суспільства нашої держави” – зазначила під час лекції Оксана Сергієнко. Відмітимо до речі, що доцільним є під час проведення подібних заходів записувати на дошці необхідні контакти. Майже всі учні вірно відповіли на питання анкети, адже самі вчителі зацікавлені в розвитку правових знань своїх учнів, запропонувавши брати участь спільно з працівниками центру у правопросвітницьких заходах. Також на прохання заступника директора – Бондарчук Наталії Федорівни Оксана Сергієнко надала результати опитування. В ході їх опрацювання було вирішено приділяти більше уваги та часу проблемним питанням. Взагалі приємно споглядати, коли навчальні заклади підготовлені до проведення подібних заходів – про що свідчать оголошення на інформаційних стендах. До того ж учні підготувались до проведення всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків «Мої права», продемонструвавши конкурсні роботи,які будуть надіслані до ГТУЮ у Житомирській області.

Оксана Сергієнко

начальник відділу правопросвітництва та

взаємодії з суб’єктами надання БППД

Коростенського МЦ з надання БВПД

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.