П’ятеро жителів Житомирщини постраждали від дій шахраїв – серед ошуканих і коростенка

Як повідомляє Відділ комунікації поліції Житомирської області, уже за два дні нового тижня п’ятеро жителів регіону постраждали від дій пройдисвітів. Хтось потрапив на гачок шахраїв, купуючи товари через Інтернет-мережу, хтось рятував з уявної біди родичів, ще комусь не пощастило з нібито оформленням соціальної допомоги або з «розблокуванням» банківської картки. За всіма фактами відкриті кримінальні провадження. Поліцейські закликають громадян до уважності у фінансових питаннях.

До Житомирського райуправління поліції звернувся житель Черняхівської громади із повідомленням про ошуканство під час купівлі товару в інтернет-мережі. Як з’ясувалось, кілька днів тому чоловік натрапив на віртуальне оголошення про продаж комплекту зимових шин на свій автомобіль. Продавцю він наперед перерахував за покупку замовлену суму. Однак після того зв’язок урвався, оголошення видалено, а покупець так і не отримав оплачений товар.

Тим часом жителька Попільнянської громади, 1940 р.н., після телефонної розмови із нібито лікарем, віддала незнайомцю понад 100 тисяч гривень в національній та іноземній валюті. Таким чином пенсіонерка сподівалась врятувати свою доньку, яка нібито потрапила у ДТП. Цю приголомшливу новину увечері 28 листопада їй розповів псевдолікар. Літня жінка лише згодом змогла додзвонитися до своєї дорослої доньки і, на свій подив, дізналась про те, що її ошукали.

Жителька м. Коростеня зголосилась отримати матеріальну допомогу по безробіттю по оголошенню, розміщеному у соцмережі. Контактна особа телефоном продиктувала алгоритм дій, які слід було здійснити, а заодно дізналась особисті дані банківської картки заявниці. Згодом з рахунку зникли заощадження в сумі понад 60 тисяч гривень. У телефонній розмові з невідомим чоловіком, який назвався працівником банку, звягельчанка розголосила відомості власної картки. Тож незабаром з її рахунку були зняті заощадження – понад 50 тисяч гривень.

Ще одна заява до поліції надійшла від житомирянина. Оренда житла через віртуальне оголошення і необачний перерахунок коштів на чужий рахунок обійшовся йому у 22 тисячі гривень.

За всіма вказаними фактами розпочаті нині кримінальні провадження. Поліцейські встановлюють осіб, причетних до ошуканств. Заодно закликають громадян бути виваженими у прийнятті рішень стосовно фінансових питань. Не довіряйте незнайомцям, які сповіщають про негаразди або виграші/допомогу телефоном. Вони виманюють у вас кошти. Розкажіть про правила перестороги вашим рідним, особливо літнім людям. Будьте уважними і обережними!

Відділ комунікації поліції Житомирської області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.