Ремонт каналізаційного колектора по вул.Грушевського в Коростені на завершальному етапі

Про хід робіть розповідають журналісти Коростень Медіа. Працівники КП «Водоканал» повідомили, що ремонтні роботи по вул. Грушевського на завершальному етапі. Нагадаємо, більше місяця тривав ремонт каналізаційного колектору після обвалу асфальту на проїжджій частині. Деталі у відео Коростень ТБ. Бонусом – епічні кадри аварії з висоти.

Також можете ознайомитися з історичною довідкою будівництва каналізаційного колектора в Коростені від Юрія Приходька, який розмістив інформацію на своїй сторінці у Фейсбук.

Уже більше місяця в нашому місті вживаються заходи із ліквідації аварії на самопливному колекторі по вул. Грушевського. Додам трохи історії даній інженерній споруді.
Перша централізована каналізація міста з’явилася в 1961 році. З початку 1960х і до кінця 1970х, тобто за 20 років, чисельність населення міста зросла майже вдвічі. Це зростання було пов’язане із розвитком промисловості міста. Існуюча мережа каналізації вже не могла забезпечити водовідведення нових житлових районів міста та підприємств (виникли як нові, так і проведено розширення наявних). Тому було розпочато будівництво нових очисних споруд та прокладання колекторів більшого діаметру.

Колектор по вул. Грушевського будувався в 1981-1982х роках (40 років тому). Його прокладено від Деревообробного комбінату (ДОК – нині неіснуючий) до станції перекачування біля Швейної фабрики. Діаметр – 1 метр.

Прокладання велося назустріч із двох сторін. Проведено надзвичайно велику роботу, оскільки колектор пролягав через кам’янисті грунти на глибині 6-8 метрів. Саме вибуховими роботами закінчилося його будівництво: стиковкою цементних труб в районі колишньої школи-інтернату (нині ліцей №11). Загальна довжина колектора склала 3,5 кілометра. На фото – виконроб даних робіт Сергель Костянтин Терентійович (праворуч) та бурильник О. І. Бондар.


Разом із будівництвом системи каналізації, на деяких відрізках поряд ще й прокладалася труба в півтора рази більша для ливневої каналізації, також було розширено проїзну частину Центральної вулиці саме до тої ширини, яку ми бачимо зараз.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.