Рідні 8-річного коростенця, який помер від отруєння невідомою речовиною, вийшли на протест

Про це повідомляє сайт Суспільне Медіа.  13 листопада у Коростені рідні 8-річного Олександра Поляновського з села Ходаки, який помер від отруєння невідомою речовиною, вийшли на протест під приміщення Коростенської міської ради. Родина вимагала від місцевої влади закриття свиноферми та припинення діяльності товариства з обмеженою відповідальністю “ДФУ Агро”.

ТОВ “ДФУ Агро”, котре влітку проводило обробку кукурудзяного поля, до якого від будинку Поляновських кілька сотень метрів, Оксана Поляновська звинувачує у смерті молодшого сина Олександра і в отруєнні старшого сина Миколи.

Батьки померлого хлопчика Оксана та Петро розповіли кореспондентам Суспільного, що місцева влада не приділяє уваги їхній родині і не надає підтримки, адже старший їхній син Микола продовжує лікування після отруєння. Батьки хлопчика сказали, що мають низький дохід, при цьому їхньому синові Миколі щотижня доводиться здавати у Києві платні аналізи вартістю 800 гривень.

“Я зверталася до пана Москаленка, ходила на прийом. Він дав відповідь, що відкрито два кримінальні провадження. І все, більше ніякої відповіді. Чому на даний час це лайно смердить? У мене друга хвора дитина, якщо він, не дай Боже, надихається цих нечистот, і буде таке саме? Вдруге у дитини буде такий криз, я не хочу цього”, — сказала Оксана.

Оксана Поляновська каже, що агрофірма продовжує працювати, отруюючи повітря і землю, куди зливають відходи після життєдіяльності свиней на свинофермі підприємства. Зі слів жінки, вона має докази забруднення свинофермою довкілля.

“Скільки зливалося цих нечистот біля мого городу, скільки окроплювалося полів… Сорок градусів спеки і ми з дітьми. У мене Коля був маленьким і знімав на відео, ми виставляли його у інтернет. Чому ніхто не хоче ці докази взяти?”, — сказала Оксана Поляновська.

З її слів, те, що у результаті діяльності агроферми земля на їхній ділянці була отруєна, родина доводила через суд ще у 2018 році.

До родини вийшов заступник Коростенського міського голови Володимир Корнійчук. За його словами, поки йде розслідування справи, влада діє в рамках закону і підтримує зв’язок з керівником ферми із Данії. Зі слів чиновника, остання з комісій виїздила для взяття проб за кілька тижнів до смерті Олександра Поляновського, і тоді всі проби були в нормі.

“Контролюючі органи приїжджали і не раз заміряли і повітря, і відстань. Я довіряю нашим слідчим відділам — якщо вони взяли у роботу і немає висновків, я більше коментувати не можу. І не у моїх повноваженнях закривати це підприємство. Пані Поляновська вимагає у нас із міським головою, аби ми закрили цю агрофірму, але підприємство працює у законодавчому полі і просто так закрити підприємство ми не можемо”, — сказав Володимир Корнійчук.

За фактом смерті дитини та забруднення земель агрофірмою поліція відкрила два кримінальніпровадження. Поки триває слідство, у компанії ТОВ “ДФУ АГРО” ситуацію не коментують, сказала кореспондентам Суспільного юристка Мирослава Черняк.

Що відомо про смерть 8-річного Олександра Поляновського
5 липня у Житомирській обласній дитячій лікарні помер 8-річний Олександр Поляновський із села Ходаки Коростенського району, який потрапив в лікарню після того, як поле поблизу окропили хімікатами.

Мама дитини Оксана Полянська розповіла Суспільному, як захворів її син. Жінка сказала, що Сашко отруївся хімікатами, якими місцеве товариство обробляло поля.

6 липня поліція Житомирщини повідомила, що правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом смерті 8-річного Олександра Поляновського.

8 липня із Сашком попрощалися у його рідному селі.

11 липня у поліції Суспільному розповіли, що Олександр помер від отруєння невідомою речовиною.

Станом на 24 жовтня справу за фактом смерті 8-річного Сашка продовжували розслідувати.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.