Розібрав грубку – призвів до розрухи та великої біди – по слідам трагедії в Коростені

У Коростені через ремонтні роботи на першому поверсі обвалилася квартира на другому поверсі разом з покрівлею, дошками, технікою, меблями, комином та людьми. Також постраждала і сусідня оселя – про цю моторошну трагедію, яка сталася в районі ДОКа, неподалік кафе «Новинка», по вулиці Зв’язківців, 15, у 2-поверховому будинку «гуде» все місто та Інтернет. Виникла ця надзвичайна подія о четвертій годині ранку 9 травня. Люди спали, хтось вже одягався на вранішню електричку на Київ, і тут суцільний «вибух», гул, темінь, розгром і крики людей.
–Ми з батьком спали, – розповідає молодий чоловік Василь разом з батьком Миколою Юрієвичем, жителі квартири №11 на другому поверсі будинку. – Тут – немов вибух, я піднявся, а навкруги пилюка і чорнота, суцільне звалище. Як побачив, на кухні впала у нас повністю стеля (НА ПЕРШОМУ ФОТО)..
11 квартира – це одна з двох квартир на другому поверсі, які постраждали від фатальної події. Найбільше, звісно, постраждали їх сусіди – квартира №10, яка суцільно провалилася на перший поверх у квартиру №7, де напередодні молодий чоловік – новий власник, разом з родичами і друзями, робив ремонт і вирішив розібрати грубку, що виходила наверх, через що і завалився комин разом з усім зверху, зруйнувавши перекриття між поверхами.
Окрім повної руйнації двох квартир і третьої збоку, ледь не сталося великої трагічної біди з мешканцями квартири №10 – чоловік і жінка разом з меблями, технікою, цеглою, дошками провалилися вниз. На щастя, залишилися живі, але жінка дуже зазнала багато травм, особливо постраждали ноги.
–Причина такої події сталася через те, що у квартирі на першому поверсі було самовільне втручання в несучі конструкції будинку, і внаслідок цього якраз і сталося це руйнування, – коментує перший заступник міського голови Володимир Вигівський, який одразу разом з рятувальниками, медиками та відповідними службами прибув на місце події.
Як розповів Володимир Васильович, того ж дня, 9 травня, були прийняті всі необхідні міри з боку міської влади.
8:30 було проведено позачергове засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки, хоча по класифікатору – це не є надзвичайна ситуація, а подія.
Управління ЖКГ замовило технічне обстеження будівлі. Приїхав сертифікований експерт з Житомира.
Вжиті заходи щодо недопущення внаслідок дощу замокання конструктивних елементів.
Була виявлена тріщина в будинку, встановлено відповідні маяки, щоб вести контроль, як буде вести себе ця тріщина в подальшому.
Була зібрана одразу матеріальна комісія і виділено кошти двом родинам на других поверхах для їх першочергових побутових потреб. Родині із квартири, яка постраждала менше, – 3 тисячі гривень, це із квартири 11, і родині із 10 квартири – 10 тисяч гривень.
Родині з другого поверху, яка постраждала найбільше, було запропоновано обрати кімнати для тимчасового проживання в гуртожитках по вулицях Богдана Хмельницького, 57 і Білокоровицьке Шосе, 6.
Родині із 10 квартири було передано телефон власника квартири на першому поверсі для подальшого спілкування та вирішення проблеми.
Трагедія страшна, і цей випадок в Україні є непоодинокий.
–Так часто буває під час ремонтів, коли людина самовільно приймає певні рішенні і дії, – каже Володимир Вигівський. – Є виконання будь-яких будівельних робіт з втручанням в конструктивні елементи, і вони потребують певного порядку, отримання дозволів від державної архітектурної будівельної інспекції. А тут люди втрутилися самовільно, і ми маємо таку подію.
Будинок по Зв’язківців, 15, як і всі інші в цьому районі, будувалися у 1947-1950 роках, наразі цей будинок на самообслуговуванні, з ЖЕКом-1 договірні відносини розірвано давно.
За попереднім висновком експерта, бо офіційної відповіді поки ще немає, квартири підлягають відновленню. Хто це має робити?
–Це приватна власність, як правило, за рахунок винної сторони, – каже Володимир Вигівський. –Питання щодо виділення коштів з міського бюджету практично неможливо навіть розглядати. Якби це була по класифікатору надзвичайна ситуація, тоді б була можливість стягнути кошти з подальшим поверненням в міський бюджет за рахунок винної сторони. Але це не надзвичайна ситуація, а подія, і виділити гроші з резервного фонду, на жаль, у міської ради немає підстав.
Що ж робити?
Є два варіанти у власників квартир на другому поверсі. Перший – домовитись з власником квартири на першому поверсі, винною стороною, який має відновити помешкання на других поверхах своїми силами та коштами. Якщо ж вони не домовляться між собою, то це питання потрібно розглядати в суді.
Люди добрі! Купуєте ви квартири, робите ремонти, думайте головою! Робіть все по закону, консультуйтеся з фахівцями. Ваше свавілля може жертвувати людських життів і великого лиха родинам. Включайте мозок!
Світлана БАРАНОВСЬКА
Інформація і фото узяті зі сторінки газети “Іскоростень” у мережі Фейсбук

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.