Юрій ТАРАСЮК: Медичні працівники району мають отримувати гідну заробітну плату та бути захищеними державою

Як відомо, нещодавно Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, що передбачає підвищення базової заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної та комунальної власності.

Тобто медики, які працюють на повну ставку, не можуть отримувати заробітну плату меншу, ніж зазначено в постанові. При цьому, згаданий вище рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником медзакладу.

З цього питання в Коростенській районній державній адміністрації було проведено нараду, під час якої було наголошено на тому, що будь-які маніпуляції керівників медичних установ району з переведенням працівників формально на неповний робочий день, в той час як вони працюють повний, будуть мати наслідки.

Так, реагуючи на повідомлення, що в Лугинській територіальній громаді склалась неприємна проблемна ситуація щодо переведення медичних працівників з повного робочого часу на неповний робочий час в січні місяці поточного року, голова Коростенської районної державної адміністрації Юрій Тарасюк з робочим візитом завітав до голови Лугинської громади Петра Мельника.

Визначивши проблематику події, що сталась, Юрій Тарасюк в розмові із головою Лугинської територіальної громади, зазначив, що: «Маємо в першу чергу думати про людей. Тому і працювати маємо на випередження проблем. Аби уникнути ситуації, що склалась в громаді з медичними працівниками ФАПів, потрібно було вчасно розробити та винести на розгляд сесії селищної ради план оптимізації медичних закладів. При цьому обов’язково зважуючи на те, що сьогодні фельдшерські пункти на селі це перша медична допомога населенню, яка потребує особливої уваги».

В свою чергу Петро Іванович запевнив, що: «Дана ситуація неприпустима і буде вирішена в найкоротший термін – заяви будуть анульовані, а кошти виплачені».

Процес вирішення питання вже розпочато. Так, 9 лютого в Лугинській територіальній громаді вже відбулось засідання за участю всіх старост Лугинщини, заступника головного лікаря ЦПМСД та головного бухгалтера. В наступний вівторок в громаді відбудеться зібрання з медичними працівниками та старостами старостинських округів. Всі зможуть висловити свої пропозиції з приводу подальшої праці медичних працівників в старостинських округах, скласти план оптимізації роботи ФАПів та винести його на розгляд сесії селищної ради, яка відбудеться 17 або 18 лютого 2022 року.

«Я ще раз хочу наголосити для всіх голів громад та керівників медичних закладів Коростенського району. В питанні захисту прав медичних працівників не може бути помилок. Така ситуація, що сталась в Лугинській громаді, є абсолютно неприпустимою». – Наголосив голова Коростенської РДА Юрій Тарасюк.

Також Юрій Володимирович сказав: «Кожен медичний працівник, який зіштовхнувся з подібною ситуацією, повинен звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці. Якщо інспекційним відвідуванням Держпраці буде встановлено, що медпрацівника формально переведено на неповний робочий день, а фактично він працює повний, то на керівника медичного закладу буде накладено штраф – 65000 гривень за кожного працівника. Медичні працівники району мають отримувати гідну заробітну плату та бути захищеними державою!»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.