Сільські книгозбірні Коростенського району читають та вшановують Олега Ольжича…

Долучившись до обласної акції “Читаємо Ольжича”, ініціатором проведення якої є Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені О.Ольжича, Веселівська сільська бібліотека 2 червня 2017 року провела літературну годину «Його покликання – Поет і Українець», присвячену 110-річниці від дня народження Олега Ольжича.

Присутні на заході учні Веселівської СЗШ разом з вчителем української літератури Надією Петрівною Климчук, голова Веселівської с/Ради Тетяна Дорошівна Кисилевич з цікавістю слухали розповіді про життєвий та творчий шлях видатного нашого земляка – поета, науковця , політичного діяча Олега Ольжича. До того ж всі розповіді супроводжувались змістовною слайд- презентацією.

Та найбільш заворожували слух присутніх вірші Олега Ольжича у виконанні учнів сільської школи. Адже всі його поезії- кам’яні, пророчі,суворі, наповнені патріотичним змістом та закликами до боротьби, кожен пломеніючий його рядок, є моральним заповітом для прийдешніх і майбутніх поколінь. Багато його рядків з віршів стали цитатами:

– «Держава не твориться в будучині, держава будується нині…»;
– «Жива віра, віра, що не спиняється перед жертвами, — та, що перемагає»;
– «Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів»;
– «Хто має уші — хай слуха! Хто має серце — люби!» та ін., які є і будуть завжди актуальними.

Героїзм його життя і його поезій –це героїзм свідомого вибору людини. Таким був він – українець, що без вагань проміняв принади європейської професури на виснажливу підпільну роботу і, врешті решт, мученицьку смерть. Він загинув, виконуючи свій обов’язок перед нацією, лишивши нам свій заповіт:

Над диким простором Карпати – Памір,
Дзвінка і сліпуча, як слава,
Напруженим луком на цоколі гір
Ясніє Залізна Держава!

Наталія Афоніна, бібліотекар Веселівської сільської бібліотеки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.