Скільки коштує ліцензія на фінансове шахрайство?

Чим бідніший народ, тим більше він платить! Такий девіз сьогодні у банків і небанківських фінансових організацій, які надають споживчі кредити, тобто кредити без застави.

З кожним днем на вулицях нашого міста з’являється все більше вивісок: «Гроші до зарплати», «Кредит без застави», «Гроші в кредит» і т.д.

Сьогодні багато сімей опинилися в складній і навіть критичній життєвій ситуації, в зв’язку з неймовірно високими тарифами на комунальні послуги, цінами на продукти і ліки. Вони, хапаючись як за останню соломинку, змушені звертатися за допомогою до «сумнівних» служб, не підозрюючи, що втягуються в не підйомну боргову кабалу. А деякі беруть кредити для того, щоб погасити попередні позики. Таким чином, самі того не підозрюючи, вони власними руками вибудовують чергові боргові піраміди.

На перший погляд невеликий кредит до зарплати в кілька сотень гривень – це хороша  пропозиція від фінансових організацій, які існують на підставі державних ліцензій.

А за фактом люди потрапляють під немислимі умови договору, попадаючись на маркетингові виверти, тобто декларують не річну ставку по кредиту, а 1% або 2% в день.  Якщо ж 1% помножити на 365 днів, то вийде 365% річних! А якщо 2% помножити на 365 днів, то отримуємо вже 730%, при діючій обліковій ставці НБУ в 14% річних!

Практика видачі кредитів з використанням надзвичайно високої ставки, є ні що інше, як прямий обман позичальників, агресивні методи продажів, використання необізнаності позичальників у фінансових питаннях, заплутані договірні умови. А система заохочення кредитних працівників дуже проста і абсурдна – відсоток від суми виданих кредитів. Видав – молодець, багато видав кредитів – багато заробив.

І все це дозволено на сьогодні Законом! Але ж це шахрайство, про яке держава поінформована!

Ніхто на сьогодні не пояснює, не засуджує і чомусь не обмежує процентні ставки! Так як сьогодні наша «креативна» економіка являє собою систему нав’язування послуг і товарів правлячими буржуазно-бюрократичними елітами. А наша правляча еліта не обходиться без послуг помічників-лихварів, що «мотивують» населення діяти та працювати в її інтересах.

Більшість людей працюють заради грошей і вмирають заради грошей, а грошей так і не мають, так як заробляють їх інші.

Зважаючи на дану ситуацію, вкрай необхідно встановити єдині правила споживчого кредитування для всіх учасників фінансового ринку, обмежуючи максимальну ставку по кредитах.

Партія «Успішна країна» заявляє про необхідність регулювати діяльність «грабіжницьких» організацій з видачі кредитів, встановивши максимальний рубіж процентної ставки. В іншому випадку за недотримання правил кредитування подібного роду служби повинні позбавляти ліцензії.

Олена Орлова, голова Житомирської партійної організації

«Успішна країна»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.