Сортувальний майданчик на полігоні ТПВ поблизу Коростеня незаконний!

Про це  повідомляє Пресслужба  Житомирської обласної прокуратури.

Коростенською окружною прокуратурою, в інтересах держави, заявлено позов про визнання недійсним договору про спільну діяльність, укладеного комунальним підприємством міста Коростеня з приватним товариством.

Наразі ухвалою суду у справі відкрито провадження.

Йдеться про те, що у лютому цього року комунальне підприємство уклало з товариством договір про спільну діяльність щодо облаштування майданчика для відсортування та переробки вторсировини на полігоні твердих побутових відходів, а саме, на земельній ділянці площею 2 га, яка перебуває у постійному користуванні комунального підприємства.

Товариство завозить на територію полігону для захоронення тверді побутові відходи з інших населених пунктів, фактично орендуючи земельну ділянку. Така діяльність порушує права територіальної громади міста Коростеня, гарантовані ст. 50 Конституції України на безпечне для життя і здоров’я довкілля, – наголошує прокуратура.

Крім цього, сторони не додержалися низки вимог Цивільного кодексу України, що свідчить про те, що правочин вчинено з метою приховання договору оренди земельної ділянки.

Облаштуванням майданчику для сортування сміття порушено вимоги Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (ч. 2 ст. 3), відповідно до яких, спеціально відведені місця чи об’єкти, призначені для захоронення відходів (місця розміщення відходів, сховища, полігони, комплекси, споруди, ділянки надр тощо) не можуть бути об’єктами оренди.


Будемо чекати разом з коростенською громадою судового розгляду цього болючого питання і вірити, що вивіз, сортування і утилізація відходів у нашому районі буде відбуватися за законодавством України.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.