Вже стало доброю традицією піклування про дике біорізноманіття угідь Коростенщини представниками ГО «Коростенське товариство мисливців рибалок».
9 серпня представниками ГО «Коростенське товариство мисливців і рибалок»за участі голови громадської організації Володимира Миколайовича Рафальського, мисливствознавця Олександра Гусаревича, єгерів Василя Подіка та членів президії Валентина Панченко, Василя Пашинського та членів товариства випущено у дику природу Коростенщини ще 100 голів дикого фазана мисливської породи. У попередні роки ГО «Коростенське ТМР» вже випустили у дику природу сотні фазанів румунської та мисливської породи, які за цей час добре облаштувались на лісових угіддях нашого району.
Наразі випуск фазана звичайної мисливської породи відбувся в лісових урочищах поблизу села Клочеве у 5 обході за межами населеного пункту.
Ціль заходу – розведення та відтворення дикої популяції фазана на Поліссі.
Попередньо фазани пройшли пристосування в адаптивних вольєрах, які розташовані в глибині лісових хащів. Адже саме тут умови їх утримання аналогічні природно-кліматичним умовам перебування птахів у дикій природі. На місцях випуску птахів вже облаштовано прикормовочні майданчики й годівнички.
«Сьогодні фазанів із тимчасових адаптаційних вольєрів випущено в дику природу, так як птахи ростуть і потребують більших ареалів для свого існування і природного відтворення. Найближчим часом заплановано додатковий випуск 200 голів молодняка фазанів у мисливському обході №6. Маточне поголів’я фазанів залишається в селі Межирічка, де розташований основний вольєр. Там утримуються птахи з метою відтворення яєць, їх інкубування та подальшого отримання молодняка фазанів» – розповів мисливствознавець Олександр Гусаревич.
За словами представників громадської організації, в найближчих планах передбачено випуск у дику природу оленя плямистого та дикого кабана, популяція якого останнім часом знижується.
ГО «Коростенське товариство мисливців і рибалок» закликає всіх мисливців та жителів району не здійснювати полювання на фазана в найближчі 3-4 роки для того, щоб даний вид птахів зміг добре пристосуватися та відтворитися в умовах нашої природно-кліматичної зони.
Інформація відділу агропромислового
розвитку, екології та економічної
політики Коростенської РДА