У 3-х школах Коростеня вакцинація вчителів не перевищує 45%, школи можуть закрити на “дистанційку”

Про це повідомдяє голова Житомирської облради Віталій Бунечко на своїй сторінці у Фейсбук.

Найближчим часом на рівні країни буде прийняте рішення щодо переходу до «жовтої» зони, що передбачає значне посилення карантинних обмежень. У зв’язку з цим, виникає питання, яке надзвичайно турбує жителів області – чи зможуть наші діти продовжувати навчання у звичному офлайн-форматі? Це стосується шкіл, дитячих садочків, професійно-технічних та інших навчальних закладів.

Передусім, прагну подякувати керівництву закладів освіти, їх працівникам, які дослухалися до наших закликів щодо необхідності щеплення від COVID-19. Звичайно розслаблятися поки зарано. Показник вакцинації освітян на Житомирщині наразі все ще менш ніж 80% та поки складає лише 70,8 відсотків або 37 тисяч осіб.

В той самий час досвід Гришковецької, Червоненської, Райгородоцької, Швайківської громад Бердичівського району; Житомирської, Миропільської, Городоцької, Старосілецької, Потіївської громад Житомирського району, де понад 80% вчителів та працівників освітніх установ вакциновано першою дозою, свідчить про те, що нічого складного у цьому нема. Необхідно лише проявити відповідальність та мати бажання і надалі навчати дітей.

Проте у нас є й інші приклади. Викликає занепокоєння ситуація у громадах, де найнижчі темпи вакцинації вчителів й показник становить навіть менше ніж 70%, а й деколи – менше 50%.

Зокрема у Житомирському районі це – Волицька, Вишевицька, Вільшанська, Березівська, Корнинська, Андрушківська, Курненська, Новогуйвинська, Харитонівська, Романівська, Тетерівська, Станишівська, Попільнянська, Любарська, Хорошівська, Черняхівська, Чуднівська, Глибочицька, Високівська, Новоборівська громади.

У Бердичівському районі – Ружинська.

У Новоград-Волинському районі – Баранівська, Брониківська, Дубрівська, Чижівська, Ярунська, Піщівська, Барашівська.

У Коростенському районі – Білокоровицька, Горщиківська, Гладковицька, Малинська, Овруцька, Народицька, Іршанська, Ушомирська, Олевська, Коростенська, Словечанська.
Наразі від керівників громад, директорів шкіл і педагогів залежить чи будуть діти ходити до школи у разі запровадження більш жорсткого карантину.

Найбільшими «аутсайдерами» в громадах, де вакциновано менше 45% освітян, є такі навчальні заклади:

 • Новогуйвинська гімназія (Новогуйвинська громада),
 • Попільнянський ліцей (Попільнянська громада),
 • Денишівська ЗОШ (Тетерівська громада),
 • Курненська ЗОШ, Стрибізька ЗОШ,
 • Великолугівська
 • ЗОШ (Курненська громада),
 • Піщівська ЗОШ,
 • Повчинська ЗОШ (Піщівська громада),
 • Коростенська гімназія №7, Коростенська ЗОШ №8, Коростенський міський колегіум (Коростенська громада),
 • Олевська ЗОШ №2 (Олевська громада),
 • Поліський ліцей (Ушомирська громада),
 • Новоград-Волинська ЗОШ №10 (Новоград-Волинська громада),
 • Бердичівська ЗОШ №7 (Бердичівська громада).

Наголошуємо, якщо область перейде у «жовту» чи «помаранчеву» карантинну зону, в очній формі працюватимуть лише ті школи й садочки, де кількість вакцинованих працівників перевищує 80%. Не виключено, що цього разу не буде запроваджено дистанційне навчання. Тому заклади, що не відповідають критеріям по охопленню щепленнями, можуть просто піти на карантин.

Окрім того, нас не влаштовує ситуація у дошкільних закладах, де кількість вакцинованих працівників складає всього 60%. Зокрема, не найкраще становище в Вчорайшенській, Ружинській, Вільшанській, Березівській, Корнинській, Попільнянській, Черняхівській, Хорошівській, Новоборівській, Горщиківській, Народицькій, Ушомирській, Коростенській, Ярунській, Барашівській та Піщівській громадах. Вкотре наголошуємо, що у разі відсутності необхідної кількості щеплень, ці заклади також будуть зачинені на карантин.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.