У Чорнобилі відкрили меморіал ліквідаторам – жителям Коростенського району. Фото

Про відкриття меморіалу повідомив голова Житомирської обладміністрації Віталій Бунечко на своїй сторінці у Фейсбук.

Житомирщина вшановує пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Напередодні 35-их роковин цієї трагедії у Зоні відчуження відкрили меморіал ліквідаторам – жителям Коростенського району нашої області.
619 прізвищ відсьогодні викарбувані на гранітних плитах, привезених з Житомирщини до Чорнобиля. Це наші сміливі земляки, які у перші дні після аварії стали на захист усього світу від радіаційного забруднення. Серед них й Микола Ващук, родом з Великої Хайчі Овруцької громади – один з вісьмох пожежників, які у ніч аварії героїчно стали на боротьбу з вогнем та змогли не допустити поширення пожежі на третій енергоблок атомної електростанції. А також сотні інших молодих людей, чиє життя передчасно обірвала променева хвороба. 13 громад великого Коростенського району об’єдналися для того цей зробити цей пам’ятний знак. Дуже тішусь, що наші новостворені громади здатні на такі вчинки.
Сьогодні рідні, близькі, сусіди героїв-ліквідаторів приїхали до Чорнобилю, щоб вшанувати їх пам’ять. Переконаний, що на цьому заході не було жодної байдужої людини, яка б не відчувала смутку та щирої подяки до тих, чиї імена тепер увіковічнені у місці, яке ще сотні років буде нагадувати людству про ціну техногенної катастрофи, що відбулася 26 квітня 1986 року. Разом ми висадили самшит з житомирських розплідників на меморіальній алеї міст та сіл, евакуйованих після трагедії на ЧАЕС. Лише на Житомирщині їх понад 60.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.