У Коростені і Житомирі побудують багатоповерхівки для переселенців

У двох містах Житомирщини – Житомирі та Коростені ­– планують збудувати багатоповерхівки, де зможуть отримати житло переселенці. Про це третього червня на брифінгу під час робочої поїздки до Овруча сказав голова Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

За його словами, Житомирщина включена до переліку регіонів України, де реалізовуватимуть державну програму забезпечення житлом переселенців.

“Важливою подією стане будівництво у Житомирі та Коростені багатоповерхових будинків для переселенців. Йдеться по кілька сотень квартир для людей, які вимушені були тікати від війни та залишилися без даху над головою. Житомирська область включена до переліку десяти регіонів, які входять до державної програми із забезпечення житлом переселенців. Наша область єдина, де затверджені два проєкти – у містах Житомирі та Коростені. Ми плануємо будувати не модульні тимчасові споруди, а багатоквартирні будинки. Є проєкти, які можна реалізувати”, – розповів Віталій Бунечко.

У першу чергу квартири збираються надавати тим, хто їх потребує найбільше.

“Зокрема, мова йде про багатодітні сім’ї. Ми вже почали складати відповідні списки переселенців, які найбільше цього потребують, адже є багато людей, які до цього часу проживають у людей, які їх прихистили. Багато хто перебуває у не дуже комфортних умовах. Ми прагнемо якнайшвидше це змінити. Це залежитиме від державної підтримки та іноземних партнерів”, – поінформував голова обласної адміністрації.

Станом на третє червня обрахована сума збитків, завданих області внаслідок обстрілів російськими військами, становить понад два мільярди 600 тисяч гривень.

З державного бюджету виділено 100 мільйонів, які витратять на відбудову пошкоджених та зруйнованих будівель. Наразі, за словами Віталія Бунечка, документи на 77 зі 100 мільйонів знаходяться на верифікації у міністерстві розвитку громад і територій. Після затвердження документів кошти скерують на місця. Тоді обласна влада матиме змогу розрахуватися з підрядниками, котрі зараз проводять відновлювальні роботи на постраждалих територіях.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.