У Коростені ніяк не визначать підрядника для будівництва укриття у ліцеї №8

13 листопада в Коростені на відкритому аукціоні відбувся тендер, на якому визначали підрядника для будівництва стаціонарного захисного протирадіаційного укриття для міського ліцею №8.

Про це Суспільному Медіа розповів начальник управління житлово-комунального господарства Коростенської міської ради розповів Валерій Мартинюк.

За його словами, це другий тендер.

“Торги не відбулися, оскільки був лише один учасник. Проведено оцінку їх тендерних пропозицій, і ця пропозиція була відхилена через допущені помилки, які, згідно з чинним законодавством, учасник не має права виправляти. Був оголошений повторний тендер”, — сказав Валерій Мартинюк.

Серед п’яти претендентів, які подали документи, найменшу грошову пропозицію запропонувала житомирська приватна ремонтно-будівельна фірма “Комунальник”. Мама учня восьмого ліцею Тетяна Дубинчук розповіла, що тимчасове укриття, в якому зараз переховуються діти і педагоги, не відповідає вимогам.

“Тим не менше, тимчасове укриття знаходиться не на території школи, а недалеко від неї. Проте, дітям та педагогам потрібно одягнутися і пройти певну дистанцію. Я вважаю, що вже давно наша міська влада могла б побудувати не одне укриття в місті. Наші діти мають право на належне навчання”, — розказала Тетяна Дубинчук.

Зі слів Олександра Бутрика, його старший син навчається у міському ліцеї №8, і через те, що у ліцеї відсутнє власне укриття, цього року він не повів молодшого сина до першого класу.

“Я вирішив залишити його на ще один рік у садочку, сподіваючись, що укриття буде побудоване. Але якщо це не станеться, я не впевнений, що я поведу його у цей ліцей. І таких батьків, як я, дуже багато”, — сказав Олександр Бутрик.

Начальник управління житлово-комунального господарства Коростенської міської ради поінформував, що відповідно до тендерної документації, укриття для восьмого ліцею має бути побудоване протягом 11 місяців.

“Однак можливо його побудують раніше за більш короткі терміни, в залежності від фінансування та погодних умов. Зрозуміло, що вже цього року цей об’єкт не буде побудований. Це технічно неможливо завершити до кінця цього року, оскільки він є перехідним об’єктом та запланований на 2024 рік. Все буде залежати від фінансування у наступному році”, — повідомив Валерій Мартинюк.

За словами заступниці Коростенського міського голови Наталії Чижевської, вартість робіт на будівництво укриття становитиме 37 мільйонів гривень, з яких 30 мільйонів буде виділено з бюджету громади, а сім мільйонів — з державного бюджету.

Що відомо про будівництво укриття в ліцеї №8 у Коростені

Як раніше повідомляло Суспільне, в Коростенському ліцеї №8 відсутнє укриття, через що майже 500 учнів навчаються онлайн. 19 квітня 2023 року батьки, вчителі та учні Коростенського ліцею прийшли на збори, де звернулися до влади міста, щоб прискорити будівництво укриття. Будівництво укриття розпочали у листопаді 2022 року і потім зупинили.

В травні 2023 року міська рада Коростеня подала заявку на отримання субвенції на будівництво укриття в міському ліцеї №8. Тоді Володимир Вигівський сказав, що якщо держава не дасть гроші на укриття для восьмого ліцею, то місто буде будувати своїми силами.

23 липня перший заступник Коростенського міського голови Володимир Вигівський під час прямого ефіру сказав, що проєкт на будівництво укриття в ліцеї №8 вже розробили. Після проходження експертизи будуть розпочаті тендерні процедури.

Дату початку будівництва укриття у коростенському ліцеї №8 змістили — укриття планують збудувати орієнтовно у грудні, а не до першого вересня, як це планувалося спочатку.

19 вересня у коментарі Суспільному в міськраді розповіли, що в ліцеї № 8 для дітей та працівників навчального закладу будуватимуть не стаціонарне, а модульне укриття, оскільки на будівництво стаціонарного укриття потрібно буде знайти ще 27 мільйонів гривень.

22 вересня на виробничій нараді Коростенського міського голови з його заступниками попередньо дійшли рішення будувати в ліцеї №8 стаціонарне протирадіаційне укриття замість модульного, як-то було вирішено до цього.

26 вересня на позачерговій сесії Коростенської міськради виділили 26 мільйонів 831 тисячу гривень на зведення стаціонарного укриття для коростенського міського ліцею №8.

11 жовтня Суспільне повідомляло, що підготували проєктно-кошторисну документацію для будови об’єкту і подали пропозиції на участь у відкритих конкурсних торгах, які мали відбутися орієнтовно 27 жовтня.

7 листопада керівник управління житлово-комунального господарства Коростенської міськради Валерій Мартинюк розповів Суспільному, що не відбулися відкриті торги на виконання робіт щодо будівництва стаціонарного протирадіаційного укриття на території ліцею №8 у Коростенській громаді.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.