У Коростені обговорювали проєкт Постанови Кабінету Міністрів України зі зняття Чорнобильської зони

Сьогодні, 03.07.2023 року в залі засідання виконавчого комітету Коростенської міської ради відбулось публічне громадське обговорення проєкту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України».

Виступили народний депутат України Володимир Арешонков, міський голова Володимир Москаленко, голова державної військової адміністрації Юрій Тарасюк. Слово було надано депутатам рад, представникам спілки ветеранів Чорнобиля.

А також мали слово голови Народицької, Горщаківської, Овруцької, Олевської, Ушомирської громад, які закликали до об’єднання з метою припинення розгляду даного проєкту постанови.

Ось коментар на ситуацію, яка склалася начальника Коростенської РДА Юрія Тарасюка:

“Шановні жителі Коростенського району, дорогі друзі!
Сьогодні практично кожен куточок нашого району був у напрузі від звістки щодо проєкту Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України».
Довожу до вашого відома, що був сьогодні поряд з вами, почув вас, вашу думку, цілком підтримую вас у прагненні захистити свої права.
Чорнобильська трагедія увійшла в дім практично всіх жителів великого Коростенського району. Здавалося б мирний атом, який вийшов з-під контролю людини, важким забрудненням ліг на нашу землю, пройшов через людей і приніс із собою хвороби, серед яких і надважкі, онкологічні, ендокринної системи, та передчасні смерті громадян.
Тож, розуміючи важливість питання, соціальне напруження, сьогодні в громадах району, в місті Коростені відбулись зустрічі з представниками різних політичних сил, громадськими організаціями, депутатами різних рівнів, жителями міст, селищ та сіл.
Публічне громадське обговорення відбулось і в місті Коростені.
Було озвучено основні вимоги до Уряду, окреслено основні завдання з вирішення наболілого питання, створено робочу групу, до якої увійшли всі голови територіальних громад району, члени громадських організацій, депутати різних рівнів, юристи, представники медичної галузі тощо.
Щоденно ми будемо звітувати про роботу робочої групи та про те, як просувається звернення до Президента України, Кабінету міністрів України, Верховної Ради України.
Зі свого боку ми відкриті до людей. Робимо все можливе, аби зупинити втілення в життя проєкту постанови, – підсумував посадовець.

А ось коментар народного депутата Україні від нашого регіона Володимира Арешонкова:

Проходить публічне громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України». Коростень. Присутнім очільникам громад, які в залі, респект. Але це стосується і Звягеля, і Ємільчино, і Малинщини і 11 областей України, де станом на тепер є зонування. Там тишина і спокій. Як і в пресі, жодного слова в центральних змі…

Також свій висновок ситуації навколо зняття  Чорнобильської зони зробив мер міста Коростень Володимир Москаленко:

Зараз, під час військового стану, складний час для всіх. Несправедливо з боку Кабінету Міністрів вирішувати економічні проблеми держави за рахунок простих громадян, громадян постраждалих від Чорнобильської катастрофи.
Проєкт постанови «Про затвердження переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» не мав побачити світ, тому що він порушує права гарантовані Конституцією України.
Ми повинні об’єднатись разом та перемогти на всіх фронтах, бо це наше спільне право і обов’язок.
Разом переможемо!

На останок сюжет від Коростень Медіа:

Будемо надіятися, що спільними зусиллями посадовців і небайдужих коростенців да жителів району вдасться відстояти чорнобильский статус міста.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.