У Коростені пройшла мирна акція щодо припинення діяльності небезпечної нафтобази. Відео

25 жовтня активісти ГО «Антикорупційний підприємницький фронт» разом с представниками громади м. Коростень пікетували коростенську міську раду. Активісти висунули вимоги до влади міста. В них йдеться про припинення роботи нафтобази компанії UPG, що розмішена поряд з житловими будинками.

Місцеві мешканці кажуть, що влада продалася місцевим нафтовим магнатам та не відстоює їх права. Їх право на безпечне для життя і здоров’я довкілля, системно порушуєтеся.

Місцеві мешканці вважають, що нафтобаза UPG відповідно до ширини санітарно-захисної зони повинна знаходитись на відстані 1000 метрів від житлових багатоквартирних будинків, але ніяк не 200 метрів, як зараз. Наразі тимчасова слідча комісія з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду (ТСК) займається питанням зловживань чиновників під час будівництва нафтобази у Коростені, але результати проведених ТСК експертиз ще не відомі громадськості.

Протягом акції до митингувальників вийшов Володимир Вигівський перший заступник Коростенського міського голови. Він послався на дуже слабкі повноваження, що має виконавчий комітет ради в питаннях забудови, та будівельного контролю. Від містян, та активістів заступнику голови були задані питання, що стосувалися законності роботи нафтобази UPG:

  • куди дивиться влада Коростеня якщо у центрі міста на одній лінії поблизу житлових будинків знаходиться 3 нафтобази і 2 заправки?;
  • хто давав дозвіл на будівництво 3 нафтобази UPG при наявності в місті ще 2 нафтобаз? ;
  • Сергій Тумаш начальник відділу архітектури, містобудування та земельних ресурсів підписав дозвіл на будівництво. І коли він його підписав, то будівництво вже було закінчено. Куди весь цей час дивилася влада Коростеня?;
  • чи забули Ви наслідки пожежі та смертей на нафтобазі міста Васильків Київської області, де шість років тому сталася пожежа на базі нафтопродуктів БРСМ. Жителі ще довго дихали мазутом. І різко підвищилася захворюваність дітей і дорослих.

На ці питання перший заступник Коростенського міського голови не зміг дати зрозумілу та чітку відповідь. За підсумком мітингу активісти ГО «АПФ» прийняли рішення продовжити пікетування міської ради Коростеня. Активісти запланували разом з містянами почати пікетування нафтобази UPG, щоб озвучити нафтовикам вимоги громади Коростеня щодо припинення компанією екологічно шкодливої діяльності.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.