У Коростені зафіксовані випадки захворюваністі дітей освітніх закладів на скарлатину

Як повідомляє пресслужба Коросетнської міської ради, 24 листопада відбулось екстрене засідання надзвичайної протиепідеміологічної комісії під керівництвом заступника голови міськради Наталії Чижевської. В засіданні комісії взяли участь представники відділу освіти, охорони здоров’я, цивільного захисту та районного відділу ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Було обговорено важливі питання: стан захворюваності дітей освітніх закладів на скарлатину, які діяти у разі виявлення хвороби та які профілактичні заходи проводити, щоб убезпечити дітей від захворювання та розповсюдження епідемії.

В зв’язку з цим буде підготовлено рішення надзвичайної протиепізоотичної комісії та видано розпорядження міського голови про посилення епідеміологічних заходів в закладах освіти; у разі виявлення хворого на скарлатину – ізоляція дитини та переведення класу, в якому виявлено захворювання, на дистанційне навчання.

Нагадуємо: профілактика захворювання полягає у ранньому виявленні та ізоляції джерела інфекції. Хворим на скарлатину слід перебувати в ізоляції 10 днів, якщо перебіг захворювання легкий і без ускладнень. Після цього терміну їм ще 12 днів не можна відвідувати місця великого скупчення людей: школи, офіси, тощо. Тож ізоляція триває мінімум 3 тижні.

Скарлатина може мати небезпечні ускладнення, такі як: набряк мозку, гнійний лімфаденіт, отит, мастоїдит, синусит, гломерулонефрит, ревматизм.

Не займайтесь самолікуванням, бережіть себе та своїх дітей. Вчасно звертайтесь до лікарів.

Свій коментар з приводу захворювання на скарлатину в нашому місті надала медичний директор з організації надання медичної допомоги дитячому населенню Лариса Малихіна. Деталі у відео:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.