Як повідомляє Відділ комунікації поліції Житомирської області, 1 грудня кіберполіцейські області спільно зі співробітниками УСБУ Житомирщини під процесуальним керівництвом прокуратури регіону викрили 5 жителів м. Малина в організації злочинної схеми заволодіння коштами користувачів соціальних мереж. Проведено низку слідчо- розшукових дій, у тому числі десяток обшуків. Орієнтовний період діяльності групи – близько року.
Під час досудового розслідування встановлено, що шахрайська схема полягла у створенні фейкових акаунтів реальних користувачів мереж та розсилці їх друзям прохань про фінансову допомогу. Аби не створювати ажіотажу та не привертати увагу до потреб, «ділки», зазвичай, просили про допомогу у розмірі 200 гривень. Однак такі повідомлення одночасно отримували від 10 до 50 друзів власника сторінки. Таким чином шахраям вдавалось «заробити», за даними слідства, на одному акаунті від 2 до 7 тисяч гривень.
1 грудня правоохоронці провели десяток обшуків та вилучили докази протиправної діяльності, у тому числі мобільні телефони, сім- та банківські картки, комп’ютерну техніку тощо. Вирішується питання про призначення експертних досліджень та накладення арешту на вилучені речі.
Поліцейські перевірятимуть причетність членів групи до близько сотні подібних фактів ошуканств. Двоє з молодиків мають відповідну фахову освіту.
Наразі досудове розслідування проводиться за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.
Молодикам, яким від 20 до 24 років, загрожує відповідальність у вигляді ув’язнення від 3 до 6 років.