У лісовому масиві Коростенського району затримали “чорних” копачів бурштину. ФОТО

Коростенською окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного видобування бурштину у лісовому масиві Коростенського району, за ч. 1 ст. 240-1 КК України.

Про це повідомляє Житомирська обласна прокуратура.

Установлено, що 27.05.2021 нелегальні старателі за допомогою саморобної мотопомпи та знарядь до неї намагалися видобути сонячне каміння на території лісового масиву, що неподалік с. Рудня-Замисловицька, де раніше активно здійснювався незаконний видобуток бурштину.

Виявили вказаних осіб під час незаконного промислу працівники однієї з охоронних фірм спільно з працівниками місцевого відділення поліції. Мотопомпу та інші знаряддя для видобутку бурштину вилучено та визнано речовими доказами у кримінальному провадженні.

Наразі встановлюються обставини вчинення злочину. Матеріали кримінального провадження передані до відділення поліції №2 Коростенського райуправління поліції для проведення досудового розслідування. Процесуальне керівництво здійснює Коростенська окружна прокуратура.

Нелегальним старателям загрожує покарання у виді штрафу від 51 до 170 тис. грн або обмеження волі на строк від двох до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією в дохід держави знарядь вчинення злочину.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.