У селі Ходаки Коростенської громади попрощалися з восьмирічним хлопчиком, який отруївся хімікатами з поля

8 липня до села Ходаки Коростенської громади з’їхалися знайомі, друзі, родичі, щоб попрощатися з восьмирічним Олександром, який п’ятого липня помер у Житомирській обласній дитячій лікарні. Про подробиці повідомляє Суспільне Медіа.

“Убили. “ДФУ АГРО” убило мою дитину. За що? За що вбили дитину, якій вісім років. Йому ще б жити і жити”, – причитувала мама померлого хлопчика Оксана Полянська.

Жінка каже, що її син отруївся хімікатами, якими обробляли поля.

“Саша сидів у вікна і дивився, що трактор ходить. Я вийшла, кухню закрила і просила не виходити, бо воно дуже смерділо. Можливо, воно і через вхідні двері потрапляло, бо ми ж двері відкривали. Як воно не є, а до будинку воно зайшло. А скільки тут від поля – сто метрів, скільки тут треба”, – розповідає Оксана Полянська.

Петро – брат померлого хлопчика. Він показав, що їхній город розташований за п’ять метрів від кукурудзяного поля, яке оброблялося хімікатами.

“Ось земля пайовиків. Ось вони кропили. Бачите, яка кукурудза там, а яка тут. Тут приблизно п’ять метрів до города. А потрібно, щоб через 300 метрів кропилася кукурудза”, – каже Петро.

Від отруєння хімікатами, за словами Оксани Полянської, до лікарні на початку червня потрапив і її дванадцятирічний син Микола.

“Пам’ятаю, що покропили кукурудзу. Недалеко. Тут два метри від нашого города. Наступного дня мені вже було дихати важко. Частіше почало серце битися. А на третій день вже так погано стало, що і ходити не хотілося. Я, мабуть, дихнув хімікатів. І пішло, і поїхало”, – розповідає Микола Полянський.

“Нас сьомого червня чоловік завіз у Коростенське інфекційне відділення, – додає Оксана Полянська. – Там брали аналізи і не могли визначити, що це. Восьмого червня нам сказали, що нас відправляють у Станишівку, тому що у дитини погіршився стан. Він дуже тяжкий був. Його одразу забрали до реанімації. Потім нас перевели у відділення онкогематології. Там також, як і у реанімації, вводили плазму і капали по вісім пляшок. Тиждень тому дитина тільки встала з ліжка і почала ходити. Сьогодні Микола приїхав до брата на поховання, а потім чоловік відвезе його назад до лікарні, так як не можна, щоб він був без тих ліків”.

Брата, говорить Микола, йому буде не вистачати.

“Не буде з ким погуляти, побігати, з ким до школи поїхати. Він був добрий, хороший. На тракторі каталися. Допомагали батьку. Любив англійську мову. Сильно любив. Я навіть помічав, бо я не дуже її полюбляю, як він дивився відео майже кожного дня. Дуже йому подобалося. З вчителями займався”, – ділиться спогадами Микола.

“Подобалась Олександру англійська, – підтверджує і асистентка вчителя першого класу Малозубівщинського ліцею Яна Гераймович. – Ми помітили на уроках англійської мови, що діти плутали букви. А він розумів і розрізняв їх. І, взагалі, він був дуже щирий, товариський. Усі діти з ним у класі дружили”.

За словами речниці Поліції у Житомирській області Вікторії Дубовик, за фактом смерті восьмирічного Олександра поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.

“Наразі призначена низка досудових експертиз, – каже Вікторія Дубовик. – Також поліцейські, відреагувавши на повідомлення мами, поїхали перевіряти поля, задіяли екологічну службу, Держпродспоживслужбу. Відбираються матеріали, проводиться низка експертиз”.

“Слідство триває. Будемо чекати і будемо боротися за те, щоб на сина не закрили справу, тому що ця отрута потрапляє у кров і все їсть там усередині. Усе”, – каже Оксана Полянська.

Юристка агрофірми “ДФУ АГРО” Мирослава Черняк телефоном сказала кореспондентам Суспільного, що компанія даватиме коментарі лише після проведення призначених експертиз, за результатами яких встановлять причину смерті дитини.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.