Уроженця Коростеня майора Олега Чорноморця відзначено найвищою державною нагородою – Герой України (ПОСМЕРТНО)

Указом Президента України від 23 лютого 2023 року №107/2023 подвиг заступника командира 503 Окремий батальйон морської піхоти з артилерії майора Олега Чорноморця відзначено найвищою державною нагородою – Герой України (ПОСМЕРТНО).

З початку повномасштабного вторгнення російської федерації підрозділи під керівництвом майора Олега Чорноморця завдали значного вогневого ураження ворогу на визначених рубежах. На початку березня 2022 року батальйон отримав завдання зупинити просування ворога в районі Зачатівки в Донецькій області. Завдяки умілому керівництву офіцера ворог зазнав великих втрат як у броньованій техніці, так і в живій силі та був змушений відступити.
Через декілька днів тактична обстановка різко погіршилася, ворог кинув у бій резерви та здійснив наступ на великі ділянки оборони наших військ. Морпіхи отримали наказ відступати на заздалегідь підготовлені позиції, і артилеристи батальйону морської піхоти прикривали відступ. Майор Олег Чорноморець залишився на позиціях та особисто керував вогнем артилерії по російських окупантах. Коли противник підійшов на близьку відстань, він наказав своїм людям відступити, а сам залишився. Завдяки воїну ворог зазнав значних втрат та сповільнив наступ, що дало змогу морським піхотинцям відійти з малими втратами та зайняти нові позиції для оборони.

Приєднатися до своїх побратимів майор Олег Чорноморець вже не зміг, росіяни оточили його та намагалися взяти у полон. Останнім своїм наказом офіцер викликав вогонь по координатах, де було найбільше скупчення окупантів. Артилеристи виконали наказ свого героїчного командира та вдарили по вказаних координатах. Офіцер на зв’язок більше не виходив. Того ж дня було встановлено, що майор Олег Чорноморець викликав вогонь на себе та загинув, захищаючи свою країну, віддавши власне життя заради порятунку бойових побратимів та своєї Батьківщини.

Олег Васильович Чорноморець був справжнім морським піхотинцем і віддав у боротьбі за Україну найдорожче, що є у людини. Він воював зі знанням справи, мав високий авторитет та повагу серед побратимів.

Нехай пам’ять про Героя буде завжди з нами, а його відданість та мужність будуть прикладом для нас всіх.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.