Ушомирська громада за єдину помісну церкву в Україні!

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав сьогодні, 18 листопада, Василь Іваненко.

Зокрема він відзначив:

“Сьогодні був присутній на історичній події в Коростенському районі. Громада села Ушомир зібралася з питання утворення православної громади єдиної Помісної Церкви в Україні. Мешканці села вкрай невдоволені місцевим священником російської церкви, який пропагує ненависть до всього українського та зруйнував могилу воїнів часів Української Народної Республіки. Доречі, голова РДА Сергій Дмитрук, який був присутній на загальних зборах громадян, пообіцяв в найкоротший термін розібратися з данною ситуацією та надати відповідну оцінку.

В завершенні обговорення прийняли рішення про створення громади Української Православної Церкви Київського Патріархату в селі Ушомир, адже на сьогодні в підтримку вже зібрано понад 300 підписів і збір підписів триває. Місцевий російський священник теж проводить збір підписів, але в підтримку російського православ`я зібрав лише кілька десятків. На зустрічі був присутній і благочинний РПЦ по Коростенському району протоієрей Гаврило, але його виступ перед громадою звівся до того що Російська церква є головною в світі і Президент України неправий, що хоче об’єднати православ`я в Україні.

Сьогоднішній захід показав, що Ушомир не тільки передова громада в провадженні реформ і розвитку, але є і патріотичною та завжди готова відстоювати інтереси українців в імя Господа нашого Ісуса Христа та України!”

За словами інших місцевих жителів громади: “Священик російської церкви зчинив акт вандалізму своїми діями. Де це видано таке – руйнувати могили? Тим паче на українській землі могилу воїнів часів Української Народної Республіки. Це не лізе ні в які ворота! Нашому обуренню немає меж!”, “Отець Богдан облагородив могилу, поставив хрест і освятив, а він прийшов і зрівняв з землею. Ганьба!”.

В найбличжий час редакція нашого сайту планує звернутись до голови Коростенської РДА, який був на зустрічі з жителями об’єднаної територіальної громади сьогодні особисто, за коментарем даної події?

3 Comments

 1. Дякую громаді села Ушомир за любов до України! Ви показуєте приклад всій Україні. Правда на вашому боці. Молодці! Слава Богу! Слава Україні!

 2. Бажаю здоров’я , шановні односельці, хочу висловити свою думку з приводу віри і церкви у нас в Ушомирі . Зразу хочу попросити вибачення, якщо когось ображу. Я думаю, наші політики для рейтингу, популізму і щоб відволікти увагу від свого бездарного правління полізли своїми брудними руками в святе – в нашу канонічну Церкву, і під патріотичними гаслами хочуть знищити віру наших дідів – віру, в якій нас хрестили ! І ось ця чаша роздору дійшла до Ушомирського приходу УПЦ (прихожанином якої я є ).
  За підписи і збори в будинку культури в неділю я дізнався за день і вирішив сходить. Хочу описати це зі своєї точки зору.
  В клубі зібралось чоловік 30-40 – ушомирян і не тільки. Чоловік, який представився священником УПЦ КП, почав виставу( молитва без дозволу діючого батюшки, в клубі і в напрямку сцени, де колись висіли портрети Леніна, Маркса, рахую виставою ), в якій я вирішив участі не приймати .
  Далі на мої питання про канонічність церков він відповів( цитую): “ Ми- канонічна церква (УПЦ КП ), ви -(УПЦ МП )- не канонічна .“
  Думаю, що люди які хоч трохи розуміють у цьому питанні, знають, що це не є правда . А як же іти за благословінням до батюшки, якшо ти знаєш, що він не зовсім чесний ?
  Тепер про канонічність : УПЦ КП не є канонічною, так як Томос ще не прийнятий , і дадуть його аж ніяк не УПЦ КП , а Єдиній помісній Українській православній церкві, яка буде підпорядкована Константинополю ( аж ніяк не самостійна ) при умові, що Церкви між собою домовляться ! А знаючи Філарета ,( Денисенко ) це не так просто .
  На зборах також були представники влади (голова району зі свитою ) , які, як я думав, будуть займати нейтральну позицію в цьому питанні , але я помилився, – після фейкової статті, в якій сказано, що наш батюшка вандал, який руйнує могили , та що вся громада уже кудись перейшла , стало зрозуміло, що вони прогинаються під господаря .
  І ще хочу сказати :скільки людей, стількиі і поглядів , думаю, що це питання більш в політичній площині, аніж у вірі до БОГА. І по суті зараз іде рейдерський захват храмів, монастирів, Лавр (ще поки не розграбованих ).
  З приводу 300 підписів , я особисто не знав про такий збір (думаю, підписи збирались вибірково ) , і думаю, що більша половина тих, хто підписали , не знають, як двері в наш храм відкриваються . Справжніх церковних людей, які перестали ходить в церкву по політичним поглядам, можна порахувати на пальцях однієї руки. Недавно я був у Вільнюсі ( Литва в Євросоюзі, блоці НАТО ) і заходив у центрі міста в православні храми .В двох з них проповідь ішла на російській мові, в Миколаєвському- на литовській, але у всіх поминали Кирила . Також маю друзів ( один навіть батюшка ) в Молдові, там теж служба є на молдавській , російській , старослов’янській і скрізь поминають Кирила, бо то є Канон (хочемо ми чи ні ).
  І в кінці після усіх виступів сподобались слова Миколи Васильовича Барановського до священника УПЦ КП: «Ви зробіть помісну церкву, отримайте Томос , а потом приходьте до нас голосувать».
  Гірко і образливо, що Віри в Господа в цьому безладі мало – весь розбрат від лукавого .
  Ще раз вибачаюсь, якшо когось образив, вибачте, будь ласка .
  PS. Знав би Т.Г. Шевченко, що ми вибираємо, у кого Миро куплять- між росіянами і турками,-в гробу перевернувся би!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.